Ile kosztuje Tesla Model 3? W cenniku powyżej 200 tys. zł, ale realnie poniżej

Tesla Model 3 jest zaskakująco przystępnie wyceniona. Jej wyjściowa cena kręci się koło 200 tysięcy złotych. To sporo. Jednak kiedy zerkniemy na ceny elektryków w ogóle, to okaże się, że jest wręcz przeciwnie.

Z Teslą nie ma już żartów. To nie ciekawostka czy nisza. To poważny masowy producent samochodów, który wszedł do mainstreamu. Tesla w 2022 roku dostarczyła ponad 1,3 miliona aut, a jej bazowe modele, Model 3 i Model Y, regularnie zaczęły się meldować w czołówce rankingów sprzedaży samochodów w ogóle. Swoje robi w tym też cena. Tesli udaje się ją utrzymać na atrakcyjnym poziomie, co sprawia, że nakłada olbrzymią presję na europejskich producentów. W Polsce wyjściowa cena Modelu 3 to około 200 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Łukasz Janda: Od dwóch kwartałów wysokość składek rośnie i rosnąć będzie

Tesla Model 3 - ceny w Polsce, osiągi

Na oficjalnej polskiej stronie Tesli przy Modelu 3 widzimy cenę 205 990 złotych. Co ciekawe, wyświetla się tam bardzo optymistyczny komunikat o szacowanej dostawie jeszcze w październiku - listopadzie tego roku. 205 990 złotych kosztuje bazowa propozycja wa gamie, a więc Model 3 bez żadnych dopisków. M napęd na tył, przyspiesza do 100 km/h w 6,1 sekundy. Rozpędza się do 201 km/h, a zasięg według WLTP Warto zaznaczyć, że realnie polski kierowca zapłaci za Model 3 mniej. Jeśli wziąć pod uwagę dofinansowanie wynikające z udziału w programie "Mój Elektryk", do którego może przystąpić każdy, to realna cena tego samochodu wyniesie poniżej 190 000 zł. Z Kartą Dużej Rodziny obetniemy z ceny kolejne tysiące.

Tesla Model 3 Long Range kosztuje 240 990 złotych. To odmiana z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła, która legitymuje się lepszym przyspieszeniem i zasięgiem. To odpowiednio 4,4 sekundy i 629 kilometrów wg WLTP. Prędkość maksymalna pozostaje bez zmian.

Tesla Model 3 - wyposażenie, co można dokupić

Konfigurator Tesli jest bardzo prosty i nie ma w nim wielu opcji. Jeśli nie chcecie by wasza Tesla była biała, to możecie dopłacić do lakieru. Niebieski i czarny kosztują 5800 zł. Czerwony i ciemnoszary 9000 zł. Standardowo Model 3 jest w środku czarny. Dopłata do wnętrza z wieloma białymi elementami to 5500 zł. Jeśli potrzebujecie haka holowniczego, to musicie dopisać 6500 zł. Z kolei domowy Wall Connector do ładowania kosztuje 2277 zł.

Tak naprawdę zostały nam już tylko dwie opcje. Rozszerzony Autopilot z funkcją nawigacji w Autopilocie, funkcją zmiany pasa kosztuje 19 500 zł W przyszłości lista jego funkcji ma się poszerzyć o automatyczne parkowanie, summon oraz inteligentne Summon. Tesla Model 3 może potrafić jeszcze więcej. Można ją wyposażyć w Pełną Zdolność do Samodzielnej Jazdy za 39 900 zł. Posiada wszystkie funkcje Podstawowego Autopilota i Rozszerzonego Autopilota. Do tego dochodzi jeszcze monitorowanie sygnalizacji świetlnej i znaków stopu oraz automatyczne kierowanie na ulicach miast.

Warto śledzić polską stronę, bo sytuacja z cenami jest dynamiczna. Amerykański producent wydał konkurencji wojnę cenową i kiedy wszyscy aktualizują swoje cenniki, żeby podnieść w nich kwoty, Tesla potrafi zaskoczyć kolejnymi obniżkami. Zdarza się też, że na stronie pojawiają się już skonfigurowane egzemplarze po jeszcze niższej cenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.