Jeszcze w te wakacje pojedziemy nowymi drogami. Wydłuży się A2, S1, S3, S7 i S16

Tuż przed wakacjami otwarto długo wyczekiwaną obwodnicę Koszalina, ale to nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców przed wyjazdami wakacyjnymi. W najbliższych tygodniach pojedziemy kilkoma nowymi odcinkami ważnych krajowych arterii.

W okresie wakacyjnym kierowcy będą mogli korzystać z nowych odcinków dróg szybkiego ruchu w Polsce. Drogowcy planują udostępnić ponad 65 kilometrów nowych tras, w tym fragmenty autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S1, S3, S7 i S16, co znacząco poprawi komfort podróżowania w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, małopolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Poniżej prezentujemy wszystkie

Autostrada A2 - odcinki na wschód od Warszawy

Z pewnością wysoko na naszej liście trzeba umieścić otwarcie nowych odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy. Kierowcy w końcu będą mogli ominąć Kałuszyn i Siedlce, korzystając z 12-kilometrowego odcinka A2 Kałuszyn - Groszki oraz 12,5-kilometrowego odcinka A2 Siedlce Zachód (Gręzów) - Siedlce Południe (Swoboda). To znacząco usprawni podróżowanie w tym regionie.

Droga ekspresowa S1 - Śląsk

W województwie śląskim kierowcy ucieszą się z otwarcia blisko siedmiokilometrowego odcinka S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Praktycznie wszystkie utrudnienia znikną, a ograniczenia ruchu pozostaną jedynie na węźle drogowym Dąbrowa Górnicza Pogoria w obrębie nowego wiaduktu WD-24.

Droga ekspresowa S3 - Dolny Śląsk

W lipcu zakończy się budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku, obejmującej najdłuższy tunel pozamiejski w Polsce. Otwarcie 16-kilometrowego odcinka pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą pozwoli na swobodne podróżowanie od Lubawki (południowa granica kraju) do Troszyna za Szczecinem.

Zobacz wideo

Droga ekspresowa S7 - Małopolska

Poprawę podróżowania na trasie Warszawa – Kraków przyniesie oddanie ponad 5-kilometrowego fragmentu S7 Miechów – Szczepanowice. Dzięki temu kierowcy unikną korków w Miechowie. Otwarcie tej części ekspresówki, łączącej województwa mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie, planowane jest na sierpień.

Droga ekspresowa S16 - Warmińsko-Mazurskie

W województwie warmińsko-mazurskim przybędzie niemal 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie – Mrągowo. Nowa trasa ułatwi dojazd do Mrągowa, umożliwiając kierowcom ominięcie popularnej i zatłoczonej w sezonie miejscowości.

Więcej o: