Na Zakopiankę wraca stare zwężenie i korki

Kierowcy podróżujący Zakopianką z Krakowa do Zakopanego powinni przygotować się na kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. Małopolski oddział GDDKiA wznowił w poniedziałek 8 kwietnia prace w okolicach Nowego Targu. To oznacza powrót wąskiego gardła i korki.

W związku z powrotem drogowców po zimowej przerwie, w poniedziałek 8 kwietnia, przed południem, na ulicy Krakowskiej w Nowym Targu wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Na niemal 300-metrowym odcinku w okolicy budowanego węzła Południe jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu. Niestety, tym samym powrócą tam dodatkowe ograniczenia prędkości

Niestety, to oznacza, że kierowcy wybierający się na majówkę w Tatry powinni być przygotowani na większe korki niż w okresie zimowym. Nie podano też, jak długo droga będzie zwężona.

Utrudnienia na Zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uspokaja jednak, że o ile teraz kierowcy cierpią, to prowadzone inwestycje niebawem ułatwią i wyraźnie skrócą drogę do Zakopanego. Aktualnie, podróżując dwupasmową drogą, można dojechać z Krakowa aż do Rdzawki, gdzie odcinek do Rabki ma już status drogi ekspresowej. Projektowane zmiany obejmują budowę nowej drogi 47, która połączy Rdzawkę z Nowym Targiem. Nowa trasa, planowana na wrzesień 2024 roku, będzie dwupasmowa, lecz nie otrzyma statusu drogi ekspresowej. Z uwagi na trudny, górski teren, większość budowy będzie opierać się na estakadach, mostach i wiaduktach. Całkowicie na 16-kilometrowym odcinku zaplanowano budowę 29 takich obiektów.

Zobacz wideo

Zakopianka sama w sobie będzie atrakcją turystyczną

Najbardziej imponującą konstrukcją będzie estakada o długości 700 metrów w miejscowości Lasek, uniesiona 30 metrów nad ziemią. Ponadto to właśnie tu powstanie najdłuższy wiadukt o długości 850 metrów - konstrukcja będzie fragmentem drogi w okolicach Nowego Targu. Na trasie powstaną także cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe. Prace remontowe w rejonie ostatniego węzła rozpoczną się już od poniedziałku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.