Złe wiadomości dla kierowców. Kolejny remont na Zakopiance. Utrudnienia już od czwartku

Niestety, na Zakopiance na kierowców czekają kolejne utrudnienia. W czwartek wieczorem 21 września ruszy remont krajowej 7. w okolicach miejscowości Głogoczów. To oznacza, że na przestrzeni zaledwie 11 km Zakopianki czekają nas podwójne utrudnienia.

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformował, że w czwartek o godzinie 20 ruszą prace na półtora kilometrowym odcinku Zakopianki w okolicach miejscowości Głogoczów niedaleko Krakowa. Drogowcy będą zrywać starą nawierzchnię drogi i kłaść nową masę bitumiczną. Przy okazji remontu mają pojawić się także nowe oznaczenia poziome.

Niestety, remont oznacza, że kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu, a prędkość będzie ograniczona do 60 km/h. Dobra wiadomość jest takaż, że prace będą prowadzone wyłącznie od godziny 20:00 do 6:00 rano. Następnie ruch ma być przywracany na obu pasach ruchu. Prace mają potrwać do 29 września.

Remont na Zakopiance - utrudnienia czekają także w okolicy Lubartowa

To nie jedynie utrudnienia na Zakopiance. Na odcinku w okolicach Libertowa koło Krakowa remont trwa już w innym miejscu Zakopianki. Utrudnienia czekają na kierowców w Libartowie. Od poniedziałku 18 września do środy 27 września jest zwężenie na jezdni kierującej się w stronę Myślenic. Na odcinku około 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą, które znajduje się na granicy miejscowości Libertów i Gaj, jezdnia została zwężona do jednego, lewego pasa ruchu. Na tym fragmencie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Zobacz wideo

Utrudnienia wynikają z konieczności zamontowania ekranów ochronnych oraz przeprowadzenia remontu muru oporowego. Elementy infrastruktury służące do zabezpieczenia obszaru wokół trasy zostaną zainstalowane na prawym pasie ruchu.

Montaż ekranów jest niezbędny w związku z planowanym remontem muru oporowego przy drodze krajowej nr 7. W ramach prac zostanie wymieniona balustrada, zlikwidowane zostaną rysy i pęknięcia, a także usunięty skorodowany beton, po czym całość zostanie zabezpieczona powłoką antykorozyjną.

Dobra wiadomość jest taka, że prace remontowe zaplanowano od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 14:00. Po godzinie 14:00 oraz w weekendy ruch jest przywracany dwoma pasami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.