Drogowcy ostrzegają. Od poniedziałku utrudnienia na zakopiance w Libertowie

Małopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o utrudnieniach, jakie czekają kierowców na zakopiance. W poniedziałek 18 września zmianie ulegnie organizacja ruchu w Libertowie, na jezdni w kierunku Myślenic.

Na drodze krajowej numer 7 w Libertowie koło Krakowa należy spodziewać się utrudnień, które potrwają od poniedziałku 18 września do środy 27 września. Na jezdni w kierunku Myślenic, na odcinku ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą (pogranicze miejscowości Libertów i Gaj), droga zostanie zwężona do jednego, lewego pasa ruchu. Na tym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h. Więcej informacji o drogach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Remont muru oporowego zostanie zabezpieczony ekranami

Utrudnienia mają związek z przewidzianym montażem ekranów ochronnych i remontem muru oporowego. Elementy infrastruktury odpowiadające za odizolowanie obszaru w pobliżu trasy, zostaną zamontowane na prawym pasie ruchu.

Ekrany są niezbędne do przeprowadzenia remontu muru oporowego przy drodze krajowej nr 7. Wymienimy balustradę, uszczelnimy rysy i pęknięcia, usuniemy skorodowany beton i zabezpieczymy całość powłoką antykorozyjną

- informuje w komunikacie prasowym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace remontowe będą prowadzone od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 14:00. Codziennie po godzinie 14:00 oraz w weekend drogowcy będą przywracać ruch dwoma pasami.

Trasa łącząca Kraków z Zakopanem

Zakopianka to jedna z najbardziej interesujących dróg w całej Polsce. Liczy około 100 kilometrów i łączy Kraków z Zakopanem. Pełni kluczową rolę dla każdego, kto chce się dostać na Podhale oraz zamierza ruszyć na szlaki polskich Tatr. W szczytach sezonów turystycznych pokonanie tego wcale nie tak długiego odcinka to często droga przez mękę. Zakopianka jednak cały czas jest rozbudowywana, a sytuacja na tej trasie poprawia się z roku na rok

Zobacz wideo Dron łapał piratów na zakopiance. Wystarczyły dwie godziny nad przejściem dla pieszych
Więcej o: