Droga S12 połączy się z A1 - nowy odcinek. "Najkrótszy szlak z centrum kraju"

GDDKiA zdradza szczegóły nowego odcinka drogi ekspresowej S12. Sama ekspresówka będzie miała w przyszłości kluczowe znaczenie dla mieszkańców środkowej i wschodniej Polski.

Droga ekspresowa S12 dopiero nabiera realnych kształtów. Z planowanych 315 km kierowcy na razie mogą jeździć po około 90 km ekspresówki. To ważna droga dla kierowców środkowej i wschodniej Polski. Połączy ze sobą trzy województwa (łódzkie, mazowieckie i lubelskie) z Dorohuskiem, a przez to z granicą z Ukrainą. Największe miasta na trasie to Piotrków Trybunalski, Radom, Lublin oraz Chełm. S12 połączy się z kilkoma innymi eskami i stworzy ważny ciąg komunikacyjny. Zwłaszcza na Lubelszczyźnie. O drogach piszemy regularnie na stronie głównej gazeta.pl.

Zobacz wideo Jechał całą szerokością drogi. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie

Droga ekspresowa S12 będzie miała ważne zadanie

Droga ekspresowa S12 stanie się w przyszłości najkrótszym szlakiem z centrum kraju, przez Sulejów, Opoczno, Radom do Lublina i Chełma. Ułatwi podróż pomiędzy zachodnią i wschodnią granicą państwa, a tym samym krajami Unii Europejskiej i Ukrainy

- czytamy w oficjalnym komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Głównym zadaniem S12 będzie przejęcie roli DK12 i połączenie w szybki sposób centrum kraju z południowym Mazowszem i Lubelszczyzną. Wyprowadzi też ruch tranzytowy (szczególnie ciężki) z centrów licznych miast przez które przebiega obecna dwunastka. To zawsze dobra wiadomość dla kierowców (będzie szybciej) i dla mieszkańców (będzie bezpieczniej). Właśnie poinformowano o pracach nad nowym odcinkiem S12.

Nowy odcinek drogi S12

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej trafiła dokumentacja przetargowa na realizację odcinka od granicy woj. łódzkiego i mazowieckiego do Przysuchy. Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy odcinka od granicy województwa łódzkiego do Przysuchy o długości 14,4 km.

Będzie to pierwszy odcinek S12 w województwie mazowieckim. GDDKiA podaje, że nowa trasa poprowadzić będzie przez teren gmin Gielniów i Przysucha. Będzie to dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy wraz z pasem awaryjnym. Obie jezdnie będą oddzielone pasem rozdziału o szerokości co najmniej pięciu metrów. Na trasę będziemy mogli się w przyszłości dostać bądź z niej zjechać, za pomocą dwóch węzłów drogowych, jakie powstaną na tym odcinku: Gielniów i Przysucha.

Powstanie kolejny odcinek S12Powstanie kolejny odcinek S12 bbialecka

Więcej o: