Rusza remont jednej z najbardziej ruchliwych tras w Polsce. Wakacyjne utrudnienia na A2. Kiedy koniec?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o rozpoczęciu prac remontowych na autostradzie A2. Na pierwszy ogień pójdzie ponad dwukilometrowy odcinek na południowej jezdni (w kierunku Warszawy) między węzłami Wartkowice i Emilia. Już w przyszłym tygodniu ruszą roboty na jezdni północnej (kierunek Poznań) między węzłami Łódź Północ i Stryków.

Przed paroma dniami rozpoczął się okres wakacyjny. Dobre warunki pogodowe sprzyjają nie tylko rodzinnym wyjazdom, ale także wszelkiego rodzaju drogowym remontom. Właśnie teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powiadomiła o rozpoczęciu prac na autostradzie A2. Na szczęście, chodzi jedynie o jej niewielki odcinek.

Prace na autostradzie A2. Czeka nas miesiąc utrudnień w ruchu

GDDKiA przekazała, że w przypadku jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy prace obejmą odcinek o długości 2,36 km (mowa tutaj o odcinku ciągnącym się od 324,2 km do 326,56 km autostrady). Jak przekazują przedstawiciele dyrekcji: "Będą tam wymieniane aż trzy warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Po usunięciu starych warstw zostaną położone nowe i dodatkowo zastosowana zostanie siatka wzmacniająca, co zapewni bezawaryjną eksploatację drogi na kolejnych kilka lat". W trakcie prowadzonych robót ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni północnej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się już po miesiącu. 

Jeśli chodzi o jezdnię w stronę Poznania, wyremontowany zostanie odcinek o długości ok. 1,4 km. Prace rozpoczną się w nocy z 2 na 3 lipca i potrwają około trzech tygodni. Wymieniane będą dwie wierzchnie warstwy i podobnie jak w przypadku pierwszego remontowanego odcinka, tak i tutaj zastosowana zostanie siatka wzmacniająca. Na czas trwania robót ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni południowej. Będą tam obowiązywały ograniczenia prędkości do 80, a nawet do 70 km/h, zależnie od miejsca.

Po zakończeniu remontu nawierzchni na obu jezdniach, konieczna będzie także jej wymiana na łącznicy Warszawa - Łódź na węźle Stryków. W tym przypadku prace potrwają około miesiąca i zakończą się pod koniec wakacji. Więcej informacji dotyczących remontów dróg oraz utrudnień w ruchu znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA