Porsche 911 z napędem hybrydowym. Oficjalnie jest szybsze od poprzednika

Porsche 911 z napędem hybrydowym jeszcze nie zostało zaprezentowane światu, a już wiadomo, że jest piekielnie szybkie. Kierowca Jorg Bergmeister, pokonał nowym wariantem 911 okrążenie Północnej Pętli toru Nurburgring w czasie 7:16,934 min - o 8,7 sekundy szybciej niż odpowiadającym mu poprzednikiem.

Północna Pętla toru Nurburgring nazywana Zielonym Piekłem, liczy 20 832 km i jest miejscem będącym najważniejszą próbą dla samochodów marki Porsche. Zupełnie nowy wariant modelu 911, który po raz pierwszy w 61-letniej historii legendarnego sportowego auta będzie wykorzystywać napęd hybrydowy, już pokazał co potrafi na słynnym niemieckim torze wyścigowym. 

O 8,7 sekundy szybsze od poprzednika na Nurburgringu

Testowanie i dostrajanie na Północnej Pętli toru Nurburgring hybrydowe Porsche 911 oficjalnie pobiło porównywalną wersję z tradycyjnym napędem. W trakcie wyczynowych testów ambasador marki Porsche, Jorg Bergmeister, pokonał nowym wariantem okrążenie w czasie 7:16,934 min (o 8,7 sekundy szybciej niż odpowiadającym mu poprzednikiem). Testowy egzemplarz był wyposażony w standardowe opony drogowe oraz w zestaw aerodynamiczny z nieruchomym tylnym spojlerem, który już od kilku generacji jest dostępny jako opcja i zapewnia większy docisk przy wysokich prędkościach.

Nowe 911 stało się znacznie szybsze na torze. Mamy większą przyczepność i znacznie wyższą moc, a spontaniczna reakcja hybrydowego napędu o wysokich osiągach stanowi wielką zaletę

– powiedział Jorg Bergmeister.

 

Hybrydowe 911 gotowe do produkcji

Porsche 911 z napędem hybrydowym zakończyło program rozwoju, podczas którego muły testowe pokonały ponad pięć milionów kilometrów w najróżniejszych warunkach na całym świecie. Auto ukierunkowane na wysokie osiągi oficjalnie jest gotowe do produkcji seryjnej.

Oficjalna premiera 28 maja

Światowa premiera nowego Porsche 911 została zaplanowana na 28 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego. Transmisję premiery będzie można oglądać na żywo online na oficjalnych kanałach Porsche m.in. w serwisach YouTube i LinkedIn. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.