Multivan nie chce być gorszy od Californii. Pakiet Dobranoc przekształca go w sypialnię

Volkswagen przedstawił rozwiązanie pozwalające przekształcić wnętrze Multivana w sypialnię. Specjalny pakiet otrzymał nazwę Dobranoc i strudzonym podróżnikom umożliwia komfortowe spędzenie nocy w samochodzie.

W dniu prezentacji zupełnie nowej generacji Volkswagena Californii - kompaktowego kampera bazującego konstrukcyjnie na Multivanie, marka Volkswagen Samochody Dostawcze powiadomiła o ciekawiej opcji dostępnej do aranżacji wnętrza Multivana. To pakiet o wymownej nazwie Dobranoc, składający się z rozkładanego łóżka i zestawu zaciemniającego, który czyni z osobowego busa jeszcze bardziej wszechstronny środek transportu. Noc spędzona w kabinie może być po prostu wygodna.

Volkswagen Multivan potrafi być nie tylko rodzinnym busem, autem do codziennego użytku, biznesowym transporterem, czy pojazdem wypoczynkowym, ale też kompanem wszelkiego rodzaju przygód. Pakiet Dobranoc daje możliwość spontanicznego przekształcenia samochodu w mini kampera, pozwalając na niezależność jego użytkowników. 

Co zawiera pakiet Dobranoc 

Najważniejszym elementem pakietu Dobranoc jest rozkładane łóżko na listwowej ramie z materacem o długości 2,02 metra i szerokości 1,21 metra. Spoczywa ono na mocno połączonych z nadwoziem podporach, a nie na siedzeniach. Umożliwia to rozłożenie łóżka nad wszystkimi złożonymi fotelami w kabinie pasażerskiej w kilku prostych krokach. Opcjonalnie wszystkie tylne siedzenia można wymontować. Przestrzeń pod łóżkiem można wtedy wykorzystać do przechowywania bagażu. Po złożeniu, łóżko można umieścić za fotelami drugiego rzędu lub nad złożonymi siedzeniami w trzecim rzędzie, albo bez większego wysiłku można je wyjąć z samochodu.

Zestaw zawiera także zasłony do zaciemnienia wszystkich okien. Zasłony można łatwo, za pomocą zintegrowanych magnesów lub plastikowych zatrzasków przymocować do przedniej i tylnej szyby, a także do szyb bocznych. Zapewnia to prywatność i spokojny sen. Jeśli Multivan jest wyposażony w opcjonalny panoramiczny szklany dach, istnieje możliwość zaciemnienia dachu zasłoną lub oglądania gwiazd leżąc na łóżku. Inteligentna koncepcja pakietu Dobranoc obejmuje też moduły wentylacyjne, które można precyzyjnie przymocować do przednich szyb bocznych za pomocą funkcji elektrycznie sterowanych okien, zapewniając w ten sposób wystarczającą ilość świeżego powietrza w nocy i zapobiegając zaparowaniu szyb od wewnątrz.

Cena pakietu Dobranoc

Pakiet Dobranoc jest dostępny dla Multivana we wszystkich wersjach wyposażenia i wariantach siedzeń (pięć, sześć lub siedem miejsc siedzących). Pakiet w skład którego wchodzi rozkładane łóżko, kieszenie do przechowywania oraz zasłony zaciemniające na szyby boczne oraz przednią i tylną, kosztuje 10 690 złotych nettoW materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.