Mocna hybrydowa Toyota Yaris w Polsce. Znamy ceny, każdy może ją zobaczyć

Toyota Yaris to od kilku lat ulubiony miejski samochód Polaków. Bestsellera odświeżono, a nad Wisłę właśnie przyjechała jej nowa wersja silnikowa. Dni Otwarte to dobry moment, żeby sprawdzić, co do zaoferowania ma 130-konny Yaris.

Sprzedaż nowej, tak naprawdę odświeżonej, Toyoty Yaris rusza w Polsce z kopyta. Zdecydowanie najciekawszą i najważniejszą nowością jest nowa, mocniejsza hybryda, która dopełnia gamę lubianego nad Wisłą malucha. W dniach 15-20 kwietnia w salonach Toyoty zaplanowano Dni Otwarte nowego Yarisa. Będzie to pierwsza okazja, by przetestować nową 130-konną hybrydę, która dołączyła do gamy. To dobry moment na sprawdzenie, co nowość ma do zaoferowania. Oczywiście w cenniku wciąż znajdziemy jednostki dostępne w poprzedniku przed liftem.

Zobacz wideo Nowa Toyota Camry w Polsce. "Poprawiliśmy wszystkie wady". Szybkie wideo z konkretami

Nowa Toyota Yaris to nowa hybryda na pokładzie

Gwoździem programu jest nowy napęd hybrydowy piątej generacji o nazwie Hybrid 130. Niskoemisyjny trzycylindrowy silnik 1.5 (do tej pory o mocy systemowej 115 KM i 141 Nm) zyskał dodatkowy wariant o mocy 130 KM i 185 Nm. Moc zwiększono dzięki zastosowaniu przekładni hybrydowej piątej generacji, mocniejszego silnika elektrycznego, a także ulepszeniu oprogramowania układu sterowania mocą (PCU).

Zastosowane zmiany oznaczają szybsze reakcje na wciśnięcie pedału gazu i przekładają się na szybsze przyspieszanie od 0 do 100 km/h, ale też na lepszą elastyczność auta. Yaris Hybrid 130 rozpędza się od 0 do 100 km/h o pół sekundy szybciej (9,2 s), krótszy jest też czas przyspieszenia od 80 do 120 km/h (7,5 s). Prędkość maksymalna nie uległa zmianie i wynosi tak samo 175 km/h.

Ile kosztuje Toyota Yaris z nową hybrydą?

To topowa propozycja w gamie i jest dostępna tylko w dwóch najbogatszych wersjach wyposażenia: Premiere Edition oraz GR SPORT. Stąd wysoka cena. Toyota Yaris Hybrid 130 kosztuje 128 900 zł (w aktualnej promocji 122 000 zł), a GR SPORT - 129 900 zł (obniżono ją do 123 000 zł).

Zgodnie z nazwą Premiere Edition to odmiana przygotowana na premierę. Standardowo Yaris w wersji specjalnej wyposażony jest w m.in. wyświetlacz projekcyjny HUD na przedniej szybie, automatyczną klimatyzację dwustrefową z filtrem Nanoe-X, 12,3-calowe cyfrowe zegary, 10,5-calowy ekran systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z inteligentnym asystentem głosowym, nawigacją online i 4-letnią bezpłatną transmisją danych. Dodatkowo do wersji Premiere Edition można zamówić dach panoramiczny z ręcznie sterowaną roletą (Pakiet Skyview) oraz system Premium Audio JBL z ośmioma głośnikami. Yarisa Premiere Edition można rozpoznać po nowym lakierze Neptune Blue, który połączono z czarnym dachem.

Nowa Toyota Yaris - ceny

Nie macie aż tylu pieniędzy na miejski samochód? Japończycy do swojego hitu podchodzą bardzo rozsądnie i w ofercie oczywiście znajdują się także słabsze i tańsze propozycje. 130-konna hybryda to sam szczyt oferty. Ile trzeba zapłacić za nowego Yarisa z innym napędem? Podajemy cenę regularną i promocyjną.

  • Toyota Yaris 1.5 Dynamic Force 125 KM 6 M/T - od 84 900 zł (wersja wyposażenia Active)
  • Toyota Yaris 1.5 Dynamic Force 125 KM Multidrive S - od 93 900 zł (Comfort)
  • Toyota Yaris 1.5 Hybrid Dynamic Force 116 KM e-CVT - od 95 500/99 900 zł (Active)

Poprawiony Yaris zyskuje nowe wyświetlacze przed kierowcą oraz systemu multimedialnego wraz z nowymi funkcjami. Cyfrowe zegary w zależności od wersji mają rozmiar 7" lub 12,3", a ekran systemu multimediów ma przekątną 9 lub 10,5". System multimedialny Toyota Smart Connect ma szybki oraz intuicyjny interfejs, a standardem jest nawigacja w chmurze. W nowym Yarisie poprawiono bezpieczeństwo. Pakiet Toyota T-Mate jest w standardzie, a jego funkcje zostały rozbudowane i ulepszone m.in. o najnowszą generację Toyota Safety Sense.

Nowa Toyota YarisNowa Toyota Yaris fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.