Skoda Octavia czwartej generacji po liftingu już za rogiem. Poznamy ją w walentynki

Kompakty to wciąż mocna pozycja w europejskich rankingach sprzedaży. Mimo, że oddały palmę pierwszeństwa SUV-om, nie mają problemu z brakiem popularności. Jeden ze szlagierów segmentu C to Skoda Octavia. Aktualnie na rynku obecna jest czwarta generacja, która szykuje się na debiut w wersji po liftingu.

Skoda Octavia chętnie kupowana przez klientów indywidualnych, ale przede wszystkim ciesząca się sporą popularnością wśród nabywców flotowych, przejdzie aktualizację. Zmiany zostaną wprowadzone w obszarze stylistyki i nowoczesnych technologii. Pewne aspekty techniczne także ulegną modernizacji. Patrząc na zakres zmian zastosowanych w palecie układów napędowych Volkswagena Golfa 8, wypada się spodziewać, że w Octavii będzie podobnie. Największa zmiana dotknie hybrydy plug-in - ta w Golfie jest już oparta na silniku 1.5 TSI, a powiększony akumulator umożliwia przejechanie około 100 km w trybie całkowicie elektrycznym. Więcej o nowych samochodach przeczytasz na Gazeta.pl.

Nowa Skoda Octavia - premiera 14 lutego

O szczegółach szykowanego liftingu nie wiadomo zbyt wiele. Czesi poinformowali, że auto oficjalnie odsłonią w środę 14 lutego, a w celu podgrzania atmosfery przed tym wydarzeniem opublikowali materiał filmowy przedstawiający odmłodzoną Skodę Octavię ukrytą w cieniu.

Zmieniona osłona chłodnicy i nowy napis na tylnej klapie

Na krótkim zwiastunie ukazującym kilka szczegółów odświeżonego wyglądu Octavii, można dostrzec zmienioną osłonę chłodnicy. W pasie przednim zmieni się też kształt reflektorów, w których zagości nowa sygnatura świetlna. Choć na filmiku nie widać zderzaków, to w tym obszarze także należy się spodziewać zmian. Na tylną klapę trafi odświeżony napis SKODA, a wypełnienie lamp z pewnością także będzie odmienione, podobnie jak wzory obręczy kół.

 

Na konkrety musimy cierpliwie poczekać do walentynek. Zastosowane zmiany we wnętrzu i w wyposażeniu oraz w palecie silnikowej są wciąż utrzymywane w tajemnicy. Pewne jest natomiast, że zaktualizowany bestseller czeskiej marki bez zmian dostępny będzie w wersji nadwozia typu liftback, jak i kombi. Sportowa odmiana RS również zostanie zachowana. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Nowa Toyota Camry już w Polsce
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.