Skoda Scala po liftingu w sprzedaży. Wyższa cena i lepsze wyposażenie

Kompaktowa Skoda Scala po liftingu pojawiła się w polskiej ofercie. Za odświeżony wygląd auta i lepsze wyposażenie trzeba zapłacić minimum 87 200 zł. Tyle kosztuje podstawowa wersja Essence z silnikiem 1.0 TSI 95 KM połączonym z 5-biegową skrzynią manualną.

Skoda Scala cztery lata po debiucie zyskała nowe oblicze. Samochód po zmianach oficjalnie przedstawiono w sierpniu 2023 roku, a teraz model z licznymi ulepszeniami zostaje wprowadzony do Polski. Dilerzy marki Skoda już rozpoczęli zbieranie zamówień, a oferta obejmuje trzy na nowo skonfigurowane wersje wyposażenia, trzy silniki benzynowe i pięć konfiguracji napędu. Auto wyraźnie podrożało. Już podstawowa odmiana Essence kosztująca 87 200 zł ma cenę wyższą o 6400 zł. Poprzednik w bazowej konfiguracji Active startował od 80 800 zł.  Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Skoda Scala lifting 2024 - cena w Polsce

 • 1.0 TSI 95 KM MT5 Essence - 87 200 zł
 • 1.0 TSI 95 KM MT5 Selection - 94 100 zł
 • 1.0 TSI 115 KM MT6 Essence - 91 650 zł
 • 1.0 TSI 115 KM MT6 Selection - 98 550 zł
 • 1.0 TSI 115 KM MT6 Monte Carlo - 114 450 zł
 • 1.0 TSI 115 KM DSG7 Selection - 105 300 zł
 • 1.0 TSI 115 KM DSG7 Monte Carlo - 121 250 zł
 • 1.5 TSI 150 KM MT6 Selection - 107 000 zł
 • 1.5 TSI 150 KM MT6 Monte Carlo - 123 900 zł
 • 1.5 TSI 150 KM DSG7 Selection - 111 750 zł
 • 1.5 TSI 150 KM DSG7 Monte Carlo - 128 700 zł

Kompakt z lepszym wyposażeniem

Standardem w wyposażeniu jest teraz 8-calowy wyświetlacz zegarów oraz 8,25-calowy wyświetlacz systemu Infotainment z przeszklonym frontem. System oferuje cyfrowy odbiór radia (DAB), a także łączność Bluetooth do prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym i przesyłania sygnałów audio ze smartfona. Jeśli klient zamówi opcjonalny pakiet nawigacyjny, wyświetlacz mierzy 9,2 cala. Opcjonalny wirtualny kokpit ma 10,25-calowy ekran i może być konfigurowany.

Dzięki ulepszonej gamie systemów wspomagania wyższy jest poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Już w podstawowym wariancie Essence standardem są np. asystent pasa ruchu (Lane Assist), kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania (Front Assist), system wspomagania ruszania pod wzniesienia (Hill Hold Control) czy system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition).

Wersja Selection ponadto ma m.in. tempomat, dwustrefową klimatyzację automatyczną, cztery dodatkowe głośniki i skórzaną kierownicę wielofunkcyjną. Usportowiona odmiana Monte Carlo dodatkowo otrzymuje: panoramiczny dach, reflektory Full LED Matrix, pakiet Sunset czy oświetlenie Ambiente w dwóch barwach. Inne ciekawe dostępne w modelu Scala opcje to cztery porty USB-C o mocy wyjściowej 45 W do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych, czy system dźwiękowy Skoda Sound System wraz z subwooferem we wnęce na koło zapasowe. 

 

W trzech wersjach wyposażenia - Essence, Selection i Monte Carlo – łącznie dostępnych jest aż sześć wariantów stylistycznych wnętrz (Studio, Loft, Lodge, Dynamic, Suite Black, Monte Carlo). Ponadto, w kilku kategoriach znajdują się też opcjonalne pakiety wyposażenia, a także szereg opcji indywidualnych. Warianty Monte Carlo tradycyjnie wyróżniają się czarnymi akcentami, a także sztuczną skórą Carbon we wnętrzu. W wykończeniu zwiększono udział materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu. Po raz pierwszy w modelu Scala dostępna jest elektryczna klapa bagażnika.

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym

W sylwetce 5-drzwiowego hatchbacka po zmianach można dostrzec nieco bardziej wyostrzony design. Auto charakteryzuje się przeprojektowanymi reflektorami, grillem i zderzakami, a całość uzupełniają nowe obręcze kół ze stopów lekkich. Wysmuklone reflektory mają nową sygnaturą świetlną, a kratka wlotu powietrza w zderzaku jest podzielona dodatkowymi skrzydłami pomalowanymi w kolorze nadwozia. 

Inaczej wygląda dyfuzor na tylnym zderzaku. Lampy z tyłu także wyglądają nieco inaczej. Jako opcja wciąż dostępna jest charakterystyczna, wydłużona, tylna szyba z przyciemnianego szkła. Na tylnej klapie umieszczony jest napis SKODA zgodny z aktualną linią stylizacyjną marki. Po raz pierwszy dostępne są w opcji reflektory TOP LED Matrix z modułami LED. Wariant wyposażenia Monte Carlo o sportowej stylistyce tradycyjnie charakteryzuje się licznymi czarnymi akcentami. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Najbardziej uśmiechnięty samochód na świecie [AUTOPROMOCJA]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.