Rusza produkcja nowego SUV-a Lexusa. TX ma naprawdę ogromny bagażnik

Ciekawostka prosta z USA. Do produkcji wszedł właśnie nowy SUV Lexusa, model TX. Auto imponuje swoją przestronnością.

Z naszego punktu widzenia Lexusa TX trzeba traktować jako ciekawostkę, ponieważ nie będzie on w Polsce oficjalnie sprzedawany. Nie zdziwimy się jednak, jeśli na polskich drogach pojawi się kilka sztuk ściągniętych zza oceanu. Lexus TX na pewno zainteresuje każdego, kto ma dużą rodzinę. Jego przestronność może zaskakiwać. Po złożeniu siedzeń bagażnik może mieć aż 2746 litrów.

Zobacz wideo Komfort podróżowania niczym w prywatnym odrzutowcu? Recenzja Lexusa LM [autopromocja]

Lexus TX wchodzi do produkcji

Lexus ma powody do zadowolenia. Pod koniec listopada udało się uruchomić produkcję Lexusa TX w fabryce Toyota Manufacturing Indiana (TMMI). Premiera TX-a wiązała się z ogromną inwestycją. rzygotowania do uruchomienia produkcji nowego auta Lexusa trwały dwa lata i wymagały przeszkolenia załogi oraz dostosowania procesów produkcyjnych do codziennego wytwarzania samochodów klasy premium. Zainwestowano 803 mln dol. w nową linię produkcyjną, a zatrudnienie zwiększyło się do ponad 8 tys. pracowników.

To wielki zaszczyt i prestiż, że zostaliśmy wybrani na miejsce produkcji samochodów Lexusa. Zostaliśmy nagrodzeni za naszą codzienną pracę i doświadczenie" – powiedziała Leah Curry, prezeska TMMI. „Jako Toyota Indiana utrzymujemy najwyższe standardy, dlatego zostaliśmy wybrani przez Lexusa. Wprowadzenie modelu TX do produkcji podniesie jakość naszej pracy na jeszcze wyższy poziom - dodał  Tim Hollander, wiceprezes ds. produkcji.

Lexus TX, czyli wygodne miejsce dla każdego i wielki bagażnik

Lexus TX to SUV "Made in USA" opracowany z myślą o tamtejszym rynku. Skierowany jest do każdego, kto szuka pojemnego i przestronnego auta. Technicznie bazuje na Toyocie Grand Highlander i platformie GA-K. W zależności od wersji wyposażenia SUV ma sześć lub siedem miejsc, a przestrzeń bagażowa za trzecim rzędem siedzeń mieści 570 litrów. Po złożeniu foteli w ostatnim rzędzie bagażnik powiększy się do 1625 l, a gdy złożone będą drugi i trzeci rząd dostępne będzie aż 2746 l przestrzeni na bagaże.

W informacja prasowych Lexus podkreśla, że nie tylko przestronność ma być mocną stroną TX-a. W długich rodzinnych podróżach wszyscy docenią wzorowe wyciszenie i bogate wyposażenie. Na pokładzie nie zabrakło oczywiście najnowszych rozwiązań z jakich korzystają samochody japońskiego koncernu. Wygląd nawiązuje do małego crossovera LBX, który pojawi się w Polsce.

Lexus TXLexus TX Fot. Lexus

Lexus TXLexus TX Lexus. Materiały producenta

Lexus TX - silniki. A co znajdziemy pod maską? Tak, zgadliście

Oznaczenie TX 350 dotyczy turbodoładowanego silnika 2.4 l o mocy 278 KM, napęd na przód lub na cztery koła w opcji oraz ośmiobiegową przekładnię automatyczną. Lexus TX 500h będzie korzystał z napędu hybrydowego znanego z modelu RX 500h łączącego silnik 2.4 l turbo, z sześciobiegową przekładnią automatyczną oraz stałym elektrycznym napędem na cztery koła DIRECT4. Łączna moc tej wersji to 371 KM.

Nowością w gamie Lexusa będzie TX 550h+. To pierwsza hybryda plug-in, w której zastosowano silnik 3.5 l V6, przekładnię CVT oraz stały elektryczny napęd na cztery koła DIRECT4. Łączna moc układu wynosi 412 KM. Auto w trybie elektrycznym będzie w stanie pokonać do 53 km.

Lexus TXLexus TX Lexus. Materiały producenta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.