Nowa Panamera wykończona prawdziwym złotem. To pokaz możliwości marki Porsche

Porsche przy okazji prezentacji nowej Panamery, pokazało wyjątkowy egzemplarz zbudowany w ramach programu Sonderwunsch spełniającego specjalne życzenia bardzo wymagających klientów. Auto otrzymało dwukolorowy lakier z dodatkiem prawdziwego złota.

Porsche już fabrycznie oferuje swoje samochody w szerokiej gamie kolorów, tapicerki, dekorów i detali akcentujących. Tym, którzy mają jeszcze bardziej indywidualne i wysoce ekskluzywne oczekiwania co do swojego wymarzonego samochodu, Porsche oferuje program Sonderwunsch, co po niemiecku oznacza "specjalne życzenia". Marka oficjalnie pokazując w Szanghaju trzecią generację Panamery, dodatkowo pochwaliła się interesującą specyfikacją auta, zbudowaną w celu demonstracji tego, jak bardzo bogaci klienci mogą puścić wodze fantazji przy zamawianiu samochodu. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Nadwozie wykończone drogocennym kruszcem

Auto widoczne na zdjęciach jest projektem jedynym w swoim rodzaju. Oddział Porsche Exclusive Manufaktur stworzył fantazyjny dwukolorowy lakier, oparty na kolorze Leblon Violet Metallic, który ma fioletowy odcień z subtelnymi akcentami kasztanowymi. Kolor ten efektownie przechodzi w czerń w dolnej części samochodu. Gwoździem programu jest jednak bezbarwny lakier pokrywający nadwozie, w którym znajdują się opiłki prawdziwego złota.

Wyraźne elementy akcentujące

Połączenie kolorów na nadwoziu oddziela linia pomalowana farbą Avium Metallic, ze zintegrowanym logo Sonderwunsch w okolicy lusterek. To odcień, którego nigdy wcześniej nie używano w Porsche. Zastosowano go także na ramach bocznych okien i 21-calowych felgach mocowanych śrubą centralną, co jest nowością w modelu Panamera. Elementy aerodynamiczne na zderzakach i progach polakierowano jednolitym kolorem czarnym. Przyciemnione reflektory, tylne światła i szyby stanowią kontynuację tematu, a rury wydechowe otrzymały kolor Bronzite.

Jak auto prezentuje się we wnętrzu? Niestety, Porsche nie udostępniło żadnych zdjęć projektu kabiny. Wytłumaczenie jest proste - Panamera Turbo Sonderwunsch od środka zwyczajnie nie została ukończona. Ten nieszablonowy egzemplarz nie trafi jednak do żadnego bogatego klienta. Auto będzie służyć marce jako pojazd demonstracyjny. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Test Porsche Panamera Turbo S poprzedniej generacji
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.