To limitowane Audi przejdzie do historii. Cena zwala z nóg, a dostanie je tylko 25 szczęśliwców

Audi świętuje 25-lecie modelu TT. Auto produkowane od 1998 r. zyskało wielu fanów, ale jego legenda niechybnie gaśnie. Teraz nadarza się okazja nabycia wyjątkowego egzemplarza. Powstanie jedynie 25 sztuk.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Choć Audi TT z pewnością zasługuje na status motoryzacyjnego klasyka, to w ostatnich latach obserwujemy jego zmierzch w salonach. Auto nie ma szans w starciu z crossoverami oraz SUV-ami marki, które najczęściej wybierają klienci. Ale czas na ostatnie tchnienie "sympatycznego" coupe. Hiszpanie mogą nabyć wyjątkową edycję tego auta.

Zobacz wideo Są takie samochody, wobec których ciężko przejść obojętnie! Prezentujemy Audi e-tron GT

Tylko dla wybrańców. Jedynie 25 egzemplarzy

Producent z Ingolstadt oddaje jednak cesarzowi, co cesarskie i zapowiada limitowaną edycję popularnej "tetetki". Będzie dostępna jedynie w 25 egzemplarzach, a każdy z nich otrzyma indywidualny numer oraz plakietkę.

Wyjątkowa edycja TT skrywa pod maską dwulitrowy silnik oznaczony jako 45 TFSI Quattro. Generuje on moc 245 KM . To pozwoli na rozpędzenie się do 250 km/h i przekroczenie pierwszej "setki" w 5.1 sekundy. Nie zabrakło oczywiście kultowego napędu Quattro na wszystkie koła oraz automatycznej 7-stopniowej skrzyni biegów.

Nie zabrakło designerskich smaczków. Bogate wyposażenie

Skoro znamy już osiągi, to przejdźmy do designu. A tutaj na klientów czeka pełen przekrój lakierów. Od Nogaro Blue, poprzez Tango Red, aż do Glacier White. Każdy z nich doskonale łączy się czarnymi elementami w postaci przyciemnianych szyb i specjalnych, 20-calowych obręczy kół. W środku zasiądziemy w sportowych fotelach RS wykonanych z Alcantary i wzbogaconych o przeszycia pasujące do koloru nadwozia. Nie zabrakło oczywiście elementów wykonanych z włókna węglowego i bogatego wyposażenia. To m.in wirtualny kokpit oraz mocno rozbudowany system multimedialny. 

Na razie limitowana "tetetka" będzie dostepna wyłącznie w Hiszpanii. Początek sprzedaży rusza w listopadzie b.r., a jej cena ma sięgać 72 800 euro. Czy to dużo? Naszym zdaniem tak, szczególnie że już za nieco ponad 70 tys. euro możemy zakupić wersję RS, która zawstydzi ją osiągami. Z drugiej strony to uczucie wyjątkowości...

Więcej o:
Copyright © Agora SA