Toyota Corolla Cross Nightshade. Ciemna strona mocy za oceanem. Europa ma czego zazdrościć

Zwykła Corolla jest zbyt nudna? Amerykanie już szukają sposobów na specjalne wersje popularnego SUVa, a Japończycy przekonują, że najwyższy czas na odważny styl. Jeszcze tej jesieni za oceanem zadebiutuje Corolla Cross Nightshade.

Toyota Corolla Cross Nightshade już niebawem wkroczy na salony. Niestety klienci w Polsce mogą obejść się ze smakiem — przynajmniej na razie. Na początek specjalna edycja japońskiego SUV-a trafi tylko do klientów w Ameryce. Niewykluczone jednak, że z czasem pojawią się pierwsze egzemplarze w ramach tzw. indywidualnego importu. Być może Nightshade stanie się także inspiracją dla europejskiego oddziału Toyoty.

Zobacz wideo Ponad 70 lat historii i ponad 11 mln sprzedanych samochodów - nowa Toyota Land Cruiser

W amerykańskich salonach Corolla Cross Nightshade pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych. Można będzie zamówić czarną, szarą z czarnym dachem lub czerwono-czarną. Bez względu na kolor lakieru Toyota dorzuca jeszcze czarno-czerwoną tapicerkę z czerwonymi przeszyciami, przyciemnione klosze lamp przednich i tylnych, 18-calowe felgi w nowym wzorze (wykończenie na wysoki połysk) i bagażnik dachowy. Znamienne, że w oficjalnym komunikacie prasowym Toyota chwali się standardowymi dywanikami oraz aktualizacją oprogramowania standardowej ładowarki indukcyjnej do telefonu.

Toyota Corolla Cross NightshadeToyota Corolla Cross Nightshade Toyota. Materiały producenta

Toyota Corolla Cross NightshadeToyota Corolla Cross Nightshade Toyota. Materiały producenta


Klienci za oceanem otrzymają także zestaw multimedialny podłączony do internetu. Toyota chwali się, że specjalnie na rynek amerykański pokładowy zestaw audio z radiem satelitarnym SiriusXM opracowano w Ameryce (ośrodek Connected Technologies w Teksasie). Stąd asystent głosowy reagujący na polecenie „Hej Toyota", nawigacja łączącą się z internetowym serwerem (tzw. nawigacja w chmurze) oraz bazą danych adresowych dostarczanych przez Google. W cenie uwzględniono nawet trzymiesięczny abonament na dostęp do programów radiowych transmitowanych drogą satelitarną.

Bez zmian pozostawiono dobrze znany napęd hybrydowy. Stąd nabywca Corolli Cross Nightshade ma do dyspozycji to samo co kierowcy innych wersji, czyli napęd e-AWD, bezstopniową skrzynię ECVT oraz zespół hybrydowy o łącznej mocy 196 KM. Do codziennych jazd w zupełności wystarczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.