Duże Mercedesy po liftingu. Vito, Klasa V, EQV i Marco Polo teraz są bardziej premium

Mercedes-Benz Vans uatrakcyjnił swoje pojazdy przeznaczone do użytku prywatnego i komercyjnego. Modele: Klasa V, Marco Polo, EQV, Vito i eVito otrzymały nowy design, dodatkowe wyposażenie zwiększające komfort oraz ulepszone systemy wpływające na bezpieczeństwo jazdy.

Mercedes postanowił w większym stopniu odróżnić od siebie oferowane modele vanów. Poszczególnym pojazdom w wyglądzie zewnętrznym nadano więcej cech indywidualnych. W przypadku aut przeznaczonych raczej do prywatnego użytku (EQV, Klasa V, Marco Polo) podniesiono poziom luksusu (spektrum użytkowników tych modeli rozciąga się od rodzin i entuzjastów wypoczynku po VIP-ów i prezesów firm), a w autach budowanych z myślą o przedsiębiorcach i użytku komercyjnym (eVito i Vito) postawiono na poprawę poziomu wyposażenia. Więcej o nowych samochodach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyraźnie odmłodzona stylistyka 

Jakie zmiany wizualne otrzymało nowe portfolio vanów średniej wielkości? Widać to przede wszystkim po efektownej osłonie chłodnicy występującej w różnych formach oraz po zderzakach. Grill EQV, Klasy V i Marco Polo jest otoczony listwą świetlną LED. Najbardziej luksusowa Klasa V EXCLUSIVE po raz pierwszy ma osadzoną na masce gwiazdę Mercedesa. Eleganckie adaptacyjne reflektory MULTIBEAM LED, dostępne są w standardzie lub jako opcja w zależności od linii wyposażenia. Z tyłu pojawiają się na nowo zaprojektowane światła LED. EQV, Klasa V i Klasa V Marco Polo mają również nową chromowaną listwę ozdobną z napisem Mercedes-Benz z tyłu. Odświeżony wygląd uzupełniają nowe obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach 17, 18 i 19 cali oraz pięć nowych kolorów lakieru. Design Vito i eVito także jest bardziej nowoczesny, a dynamika zmian zależy od linii wyposażenia.

Mercedesy po liftingu - Klasa V, Vito, Marco Polo, EQVMercedesy po liftingu - Klasa V, Vito, Marco Polo, EQV Fot. Mercedes-Benz AG

Cyfrowy kokpit i dodatkowe funkcje zwiększające komfort

Teraz wnętrze charakteryzuje się przeprojektowaną deską rozdzielczą z ekranem dotykowym i kierownicą nowej generacji. Po raz pierwszy EQV, Klasa V i Marco Polo są wyposażone w dwa panoramiczne wyświetlacze o przekątnej 12,3". Vito i eVito są wyposażone w centralny wyświetlacz o przekątnej 10,25" oraz nowy zestaw wskaźników z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 5,5". Standardem jest system informacyjno-rozrywkowy MBUX obecnej generacji, z samouczącym się asystentem głosowym "Hej Mercedes", którego w modelach Vito i eVito wcześniej w ogóle nie było. Opcjonalnie nowa konsola środkowa może obsługiwać bezprzewodowe ładowanie smartfonów.

Inne nowe funkcje zwiększające wygodę, z których część jest opcjonalna, obejmują funkcję uruchamiania KEY-LESS, podgrzewaną kierownicę i nowe, przyciemnione tylne oświetlenie ułatwiające jazdę nocą. W odświeżonych wersjach EQV, Klasy V i Marco Polo do wyboru są aż 64 kolory oświetlenia nastrojowego. Dla wygodniejszego dostępu do tyłu, wszystkie te modele są teraz standardowo wyposażone w drzwi przesuwne po lewej stronie pojazdu. Z kolei w Vito Tourer i Mixto oraz eVito Tourer po raz pierwszy dostępna jest elektryczna klapa tylna. Ponadto we wszystkich modelach komercyjnych z automatyczną skrzynią biegów, w zależności od wyposażenia, dostępny jest elektryczny hamulec postojowy.

 

Więcej systemów wspomagania jazdy

Dopełnieniem bogatszego wyposażenia są systemy bezpieczeństwa i wspomagania z dodatkowymi i częściowo rozbudowanymi funkcjami. Na przykład aktywny asystent hamowania (Active Brake Assist) obejmuje teraz funkcję rozpoznawania ruchu poprzecznego i może również ostrzegać o pojazdach nadjeżdżających z boku lub z przeciwka oraz o niebezpiecznych manewrach wyprzedzania, a także interweniować, aby zahamować w sytuacji awaryjnej i zapewnić wsparcie podczas skręcania.

Dla wygodnego i szybkiego parkowania dostępny jest nowy pakiet parkowania z kamerą 360 stopni i wizualizacją 3D. Pakiet wspomagania jazdy obejmuje aktywnego asystenta utrzymania odległości DISTRONIC z dostosowaniem prędkości do trasy i rozszerzonym automatycznym ponownym ruszaniem w korkach, aktywnego asystenta układu kierowniczego i aktywnego asystenta ograniczenia prędkości.

W modelach Klasa V, EQV i Marco Polo standardowe wyposażenie obejmuje: ATTENTION ASSIST, Asystent świateł drogowych z czujnikiem deszczu, aktywny asystent utrzymywania odległości DISTRONIC, aktywny asystent hamowania z funkcją ruchu poprzecznego, asystent martwego pola, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, inteligentny asystent ograniczenia prędkości i pakiet parkowania.

W modelach Vito i eVito standard zawiera: ATTENTION ASSIST, asystent świateł drogowych z czujnikiem deszczu, tempomat, aktywny asystent hamowania z funkcją ruchu poprzecznego, asystent martwego pola, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, inteligentny asystent ograniczenia prędkości i kamera cofania. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo Robiący wrażenie Mercedes-Maybach EQS SUV 680
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.