Renault Master całkowicie się zmieniło. Dostawcze auto ma starannie dopracowane proporcje nadwozia i już na wstępie imponuje wyglądem zewnętrznym. Dużą rolę odgrywa masywny przód auta, kojarzący się z frontem pojazdów ciężarowych. Reflektory Full LED rozmieszczone po obu stronach wielkiego grilla także mają wyjątkowo duże rozmiary. Światła z tyłu, podobnie jak przednie, tworzą charakterystyczną sygnaturę świetlną w kształcie litery "C".
W kabinie skierowana w stronę kierowcy deska rozdzielcza ma przyczynić się do zwiększenia przestronności szoferki. W wykończeniu zastosowano materiały lepszej jakości. Kierownica została przejęta z osobowych modeli marki i jest regulowana w dwóch płaszczyznach. W wersjach z automatyczną skrzynią biegów dźwignia sterowania jest teraz umieszczona przy kierownicy dla większej wygody obsługi. Przemyślane schowki w otoczeniu kabiny mają łączną pojemność 135 litrów.
Początkowo w ofercie dostępna jest tylko manualna skrzynia biegów oraz napęd na przednie koła. Automatyczna 9-stopniowa przekładnia powinna trafić do sprzedaży w ostatnim kwartale 2024 roku. Aktualnie nowy Master dostępny jest z czterema wersjami wysokoprężnego silnika 2.0 Blue dCi o mocy 105, 130, 150 i 170 KM. Z informacji producenta wynika, że diesle cechują się znacznie obniżonym zużyciem paliwa (średnio o 1,5 l/100 km) i niższym (o 39 g/km) poziomem emisji CO2, pozwalającym utrzymać się poniżej granicy 200 g/km. Za jakiś czas oferta zostanie rozbudowana także o napęd w pełni elektryczny.
Nowe Renault Master z podstawowym silnikiem 2.0 dCi o mocy 105 KM kosztuje minimum 133 400 zł netto. Pierwsze dostawy aut do klientów zostały zaplanowane na wrzesień.
Nowy Master w odmianie nadwozia furgon jest oferowany w standardzie Extra. Wybrane elementy wyposażenia podstawowego to: system multimedialny openR link z 10-calowym ekranem dotykowym i bezprzewodową replikacją smartfona, klimatyzacja sterowana manualnie, fotel kierowcy z podłokietnikiem i regulacją odcinka lędźwiowego, kanapa 2-miejscowa typu "mobilne biuro" ze schowkiem, światła mijania oraz do jazdy dziennej LED, czujniki parkowania tylne, system automatycznego hamowania awaryjnego, system utrzymania pasa ruchu, regulator prędkości z ogranicznikiem.
Auto docelowo będzie oferowane w gamie obejmującej aż 20 wersji nadwoziowych o pojemności od 11 do 22 m3, w wariancie przednio- i tylnonapędowym. Producent informuje o zoptymalizowanej pojemności, ładowności i wymiarach. Zwiększono szerokość otworu załadunku (+40 mm) bocznych drzwi przesuwnych i zwiększono długość przestrzeni ładunkowej (+100 mm). Największe wydania Masterów zabiorą na pokład nawet 4 tony ładunku. Fabrycznie dostępnych będzie 20 baz do różnorodnych zabudów (wywrotki, skrzynie otwarte, kontenery). Skrócony rozstaw osi i przeprojektowane przednie zawieszenie pozwoliło poprawić zwrotność (zmniejszony o 1,5 m promień zawracania). W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.