Wnętrze busa zapaliło się podczas jazdy. Autem jechało osiem osób, trzy doznały oparzeń

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 877 w Łańcucie (woj. podkarpackie). W wyniku zapalenia się busa poparzone zostały trzy osoby.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w środę 24 maja około godz. 18.30 na ul. Grunwaldzkiej w Łańcucie. Osobowy bus zapalił się podczas jazdy. Pożar wybuchł we wnętrzu samochodu, którym podróżowali ludzie. Więcej wiadomości na temat niebezpiecznych zdarzeń na drodze znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Płonący Ford Transit zatrzymany na jezdni, został ugaszony przez strażaków. Łańcuccy policjanci, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia o pożarze ustalili, że Fordem wracało z pracy ośmiu mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. W pojeździe przewożone były również farby i lakiery. Gdy auto zbliżało się do przejazdu kolejowego, w kabinie niespodziewanie pojawiły się płomienie, które szybko objęły wnętrze.

Co było przyczyną pojawienia się ognia? Z komunikatu prasowego na temat tego zdarzenia dowiadujemy się, że prawdopodobnie pożar został spowodowany w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Ogień doprowadził do wybuchu przewożonych w pojeździe farb w sprayu. Ran doznali trzej podróżujący busem mężczyźni, którzy z licznymi oparzeniami trafili do szpitala. Wiadomo, że kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Dlaczego samochody ulegają pożarom?

Pożary samochodów mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Wpływ na taki stan mają m.in. przyczyny zewnętrzne, związane z zaniedbaniem, rażącym błędem mechanika czy zaprószeniem ognia. Zdarzenia termiczne potrafią być też następstwem wady fabrycznej, prowadzące do samozapłonu. Pojazd mechaniczny potrafi zapalić się unieruchomiony na parkingu lub w trakcie jazdy. Do najczęstszych powodów zalicza się: zwarcie przeciążone intensywnym ogrzewaniem, nieodpowiednio zabezpieczone lub źle zamontowane instalacje elektryczne, wycieki oleju w komorze silnika, nieszczelności w układzie paliwowym czy też iskry trzaskające z przegrzanych hamulców na wycieki.

Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.