Trzy nowe radiowozy Inspekcji Transportu Drogowego to specjalistyczne biura na kołach

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach odebrał trzy nowe radiowozy. Furgony ze specjalistycznym wyposażeniem to mobilne biura, które będą służyć funkcjonariuszom podczas kontroli drogowych.

Nowoczesne pojazdy służbowe trafiły w ręce śląskich inspektorów. Specjalistyczne furgony z zabudowami, które zostały wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań są mobilnymi biurami na kołach. Auta będą wykorzystywane m.in. do kontroli samochodów dostawczych, ciężarówek oraz autokarów jeżdżących po śląskich drogach.

Oznakowane i wypełnione nowoczesnym sprzętem samochody, których przeznaczeniem jest ciężka służba w terenie, to duże furgony Renault Master. Każde z aut jest napędzane silnikiem wysokoprężnym 2.3 dCi spełniającym normę emisji spalin Euro 6.

 
Świetnie wykonane, nowoczesne radiowozy są wyposażone w najnowszy sprzęt kontrolny. Zastosowano w nich szereg niezwykle pomysłowych i nowatorskich rozwiązań, mających za zadanie ułatwienie pracy inspektorów, zarówno w przestrzeni biurowej, jak i za kierownicą

– powiedziała Anna Sokołowska-Olesik, Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Poprawiające efektywność kontroli drogowych zestawy przenośnych wag, testery, czy dymomierze są tylko częścią wyposażenia Masterów. Wewnątrz każdego z pojazdów została wydzielona przestrzeń biurowa, ułatwiająca pracę w terenie.

Z komunikatu prasowego możemy się dodatkowo dowiedzieć, że "samochody zostały sfinansowane ze środków pochodzących z rezerwy celowej na nowe zadania w związku z realizacją zadania wynikającego z ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o czasie pracy kierowców oraz niektórych innych ustaw, w związku z wdrażaniem regulacji w ramach Pakietu Mobilności".

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA