Policjanci dostali pod choinkę elektryczne radiowozy warte 900 tys. zł

Policjanci z województwa lubuskiego tuż przed świętami Bożego Narodzenia odebrali cztery nowe radiowozy. Pojazdy oznakowane zupełnie nowym standardem barw są crossoverami z napędem elektrycznym.

Cztery egzemplarze samochodu Hyundai Kona EV o łącznej wartości prawie 900 tys. zł zasiliły lubuską flotę. Pojazdy służbowe oznakowane niebiesko-żółto-zielonkawymi barwami fluorescencyjnymi, zakupiono dzięki dofinansowaniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Auta w piątek 23 grudnia zostały przekazane policjantom z Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich i Wschowy. Samochody będą służyć policjantom w skutecznym i profesjonalnym zapewnianiu bezpieczeństwa obywatelom.

Hyundai Kona EV to model zasilany wyłącznie energią elektryczną pobieraną z sieci energetycznej. Model ten jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy o mocy 64 kWh. Auto charakteryzuje się wysokim zasięgiem do 484 km oraz legitymuje się wysoką mocą silnika elektrycznego, wynoszącą 204 KM i 395 Nm. Dzięki liniowemu momentowi obrotowemu i bezstopniowej skrzyni biegów prowadzenie pojazdu jest płynne i dynamicznie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,9 s, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 167 km/h.

Radiowozy zostały wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Policjanci w komunikacie prasowym poinformowali, że w autach zainstalowano m.in.: elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu pojazdu, układ zapobiegający blokowaniu kół pojazdu podczas hamowania, poduszki gazowe przednie i boczne dla kierowcy i pasażera, boczne kurtyny gazowe dla osób w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Hyundai Kona - elektryk, który wybiega w przyszłość
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.