Uwaga na patrole na dwóch kółkach. Policjanci rozpoczęli sezon motocyklowy 2023

Kalendarzowa wiosna oznacza początek sezonu dla wielu motocyklistów. W tych okolicznościach na drogach nie może zabraknąć pilnujących porządku policjantów na służbowych motocyklach.

Polepszające się warunki atmosferyczne wpływają na pojawianie się na jezdniach motocyklistów. Analogicznie oznacza to, że nad ich bezpieczeństwem czuwać będą dodatkowo policjanci drogówki poruszający się na oznakowanych motocyklach służbowych. Ponad to, funkcjonariusze dzięki dwóm kółkom mogą m.in. jeszcze skuteczniej i szybciej dotrzeć na miejsce interwencji oraz do osób potrzebujących pomocy.

Policjanci drogówki dzięki wykorzystaniu w służbie motocykli będą mogli skuteczniej wykonywać swoje obowiązki. W miejskich korkach lub podczas zdarzeń na trasach szybkiego ruchu, dużo szybciej będzie można dotrzeć do miejsca zdarzenia. Policyjni motocykliści będą również w stanie pojawić się na czas tam, gdzie nie mogą dojechać samochody.

Zobacz wideo Nowe policyjne motocykle marki BMW

Rozwaga i ostrożność podstawą bezpiecznej jazdy

Brawura, przecenianie własnych umiejętności i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skończyć się na drodze tragicznie. Dlatego też, jak co roku, na początku sezonu policjanci przypominają przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa. Oprócz przygotowania motocykla, kontroli jego stanu technicznego, a także zaopatrzenia się w niezbędne wyposażenie, jak na przykład kask, warto pamiętać o rozwadze i ostrożności podczas jazdy.

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie zdarzeń drogowych nie chroni ich bowiem zabudowa pojazdu i systemy w postaci poduszek oraz pasów. W momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą, kierujący jednośladem narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Więcej ciekawych wiadomości na temat motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.