Policjant na motocyklu pędził nawet 225 km/h. Przez 15 kilometrów ścigał nietrzeźwego pirata

Słupscy policjanci opublikowali nagranie z pościgu za nietrzeźwym motocyklistą. Funkcjonariusze poruszający się służbowymi motocyklami BMW ścigali uciekiniera przez ponad 15 kilometrów.

Słupscy policjanci pełniący służbę na motocyklach BMW R 1250 RT, które w sierpniu trafiły do floty Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wykorzystali potencjał nowoczesnych maszyn podczas pościgu, który rozegrał się na drogach powiatu słupskiego. Mundurowi ścigali 23-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nagranie przedstawiające finał pościgu zostało opublikowane ku przestrodze. Z funkcjonariuszami ruchu drogowego nie warto zadzierać.

Jak dowiadujemy się z komunikatu policyjnego, młody motocyklista w trakcie ucieczki stwarzał ogromne zagrożenie dla innych kierowców. Nie stosował się do znaków, a jego prędkość znacznie przekraczała 200 km/h. Mundurowi na służbowych motocyklach BMW przez blisko 15 kilometrów jechali za uciekającym kierowcą. Na fragmencie nagranie widać, że policjant osiągał szybkość nawet 225 km/h.

 

Do zatrzymania doszło w momencie, kiedy motocyklista przy niedużej prędkości stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Na szczęście 23-latkowi nic się nie stało. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu słupskiego ma w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Młodemu człowiekowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co zagrożone jest karą pięciu lat więzienia. Odpowiedzialności nie uniknie także za szereg popełnionych w trakcie ucieczki wykroczeń.

Policyjne BMW R 1250 RT

Motocykle marki BMW oznakowane zupełnie nowym standardem od kilku miesięcy trafiają do policyjnych oddziałów w całej Polsce. Fluorescencyjne elementy odblaskowe umożliwiają rozpoznanie tych sprzętów z daleka. Lepsza widoczność ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa policjantów oraz innych użytkowników dróg.

BMW R 1250 RT to model napędzany 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Jednostka rozwija moc 136 KM przy 7750 obr/min. oraz 143 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6250 obr/min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa około czterech sekund. Rozwijana prędkość maksymalna znacznie przekracza 200 km/h. Kierujący wszelkie informacje odczytuje na kolorowym wyświetlaczu TFT o przekątnej 10,25 cala. Motocykle są jednoosobowe, a na miejscu pasażera znajduje się zintegrowany kufer z centralą radiową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.