Harley-Davidson ma 120 lat! Specjalne modele na rocznicę

Nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę, ale Harley-Davidson jest jednym z najstarszych producentów jednośladów. Marka z Milwaukee zaczyna właśnie świętować 120. rocznicę istnienia. Wszystkiego najlepszego!

Z okazji 120-lecia Harley-Davidson przygotował cały zestaw specjalnych modeli. Większość to rocznicowe odmiany klasyków Harleya, firma przypomina korzenie i chce przyciągnąć klientów, którzy lubią tradycyjne modele H-D. Więcej motocyklowych nowości znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

W specjalnych wersjach wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Chodzi o specjalne lakiery, znaczki oraz dużo chromu. Rocznicowym modelom przewodzi bagger Harley-Davidson CVO Road Glide Limited Anniversary z silnikiem Milwaukee-Eight 117, który zostanie  wyprodukowany w bardzo krótkiej serii 1500 szt. Jego malowanie to jeden z najbardziej skomplikowanych schematów, jakie kiedykolwiek wymyślili lakiernicy Harley-Davidson.

Na lakier bazowy Anniversary Black zostały nałożone czerwone powierzchnie w kolorze Heirloom Red, a dzieło wieńczą jaskrawoczerwone paski "pinstripe" i ręcznie nakładane elementy ze złotej farby. Efektowny wygląd uzupełnia siodło z alkantary i czerwone pokrywy zaworów oraz kołnierze osłon popychaczy.

Dzięki temu powstało ruchoma rzeźba w stylu Art Deco. Te wszystkie detale nie mają wpływ na właściwości jezdne modelu CVO Road Glide, ale decydują o jego wyjątkowości, a to właśnie ją klienci H-D cenią najbardziej.

Drugi najbardziej efektowny rocznicowy model to Fat Boy, który stał się nieśmiertelny po zagraniu roli w firmie "Terminator" Jamesa Camerona wspólnie z Arnoldem Schwarzeneggerem jako T800. Trzeba przyznać, że bohaterowie stanowili dobraną parę. Wersja 114 Anniversary zostanie wyprodukowana w liczbie 3 tys. szt. i wyposażona w lakier bazowy Heirloom Red, jaskrawoczerwone paski "pinstripe" i elementy w ciemnoczerwonej barwie Midnight Crimson.

Harley-Davidson BreakoutHarley-Davidson Breakout fot. Harley-Davidson

Harley-Davidson ma 120 lat. Najciekawszy kąsek na rocznicę to CVO Road Glide

Podobnie, ale nie identycznie będą wyglądać pozostałe rocznicowe modele: Ultra Limited Anniversary (1300 szt.), Street Glide Special Anniversary (1600 szt.), Road Glide Special Annniversary (1600 szt.). Heritage Classic 114 Anniversary (1700 szt.). Powstał nawet rocznicowy trajk Tri Glide Ultra Anniversary (1100 szt.) dla fanów amerykańskiej marki, którzy nie lubią łapać równowagi.

Z powyższego wynika, że oferta jest skierowana do klientów, którzy preferują duże klasyczne motocykle Harley-Davidson. Oprócz tego w katalogu marki pojawiło się kilka innych nowości, które mogą zainteresować młodszych duchem amatorów cruiserów.

Chodzi o specjalną wersję podstawowego H-D Nightstera nazwaną Special (ma kolorowy ekran, dwuoosobową kanapę i zbiornik o poj. 11,7 l), trójkołowiej Freewheeler oraz bardzo efektowny, rzucający się w oczy nowy model Harley-Davidson Breakout, który oprócz prawie 2-litrowego silnika V-Twin (117 cali sześciennych, najwięcej w ofercie H-D) ma na sobie tyle chromów i polerowanej stali, że wygląda jakby wyjechał z warsztatu Orange County Choppers Paula Teutela Sr., a nie z fabryki w Milwuakee.

Dodatkowo z okazji 120 lat istnienia Harley-Davidson przygotował specjalne akcesoria, a nawet linię ubrań. Znajdzie się coś dla każdego fana marki, ale jeśli chodzi o rocznicowe motocykle, nie wystarczy odpowiednio gruby portfel. Oprócz tego trzeba będzie się spieszyć z zamówieniem, bo sądząc po wyglądzie i krótkich seriach produkcyjnych, wyjątkowe motocykle znikną tak szybko, jak świeże bułeczki. Nic dziwnego, Harley-Davidson to nie tylko szacowna, ale i kultowa marka. Wypada jej tylko życzyć kolejnych równie pięknych 120 lat.

Limitowane motocykle Harley-Davidson z okazji 120 rocznicyLimitowane motocykle Harley-Davidson z okazji 120 rocznicy fot. Harley-Davidson

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.