Śmiertelne potrącenie rowerzysty jadącego drogą z pierwszeństwem

Śledczy z Rybnika wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzysty. 36-latek zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło w poniedziałek 2 stycznia około godziny 13.30, na ulicy Małachowskiego w Rybniku (woj. śląskie). Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący Fordem Focusem podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Sztolniową, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił rowerzystę prawidłowo jadącego drogą z pierwszeństwem.

W wyniku uderzenia rower rozpadł się na części, a jadący nim 36-letni mieszkaniec Rybnika na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Fordem kierował 25-latek. Przeprowadzone badanie na obecność alkoholu w organizmie zmotoryzowanego wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

Policjanci przypominają, że nieustąpienie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu prowadzi do bardzo groźnych sytuacji. Wszyscy użytkownicy dróg, zarówno kierowcy pojazdów mechanicznych, jak i rowerzyści, muszą pamiętać o tym, że od ich skupienia na jezdni, obserwacji otoczenia oraz ostrożności, zależy m.in. życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.