Oprócz ponownego udostępnienia unikalnej ekspozycji dla zwiedzających po długiej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, Skoda zamieściła na stronie swego muzeum serię filmów oraz możliwość interaktywnego oglądania eksponatów. Dzięki specjalnie opracowanemu trójwymiarowemu środowisku można wirtualnie przemierzać hale muzeum, a nawet zaglądać do środka historycznych samochodów.
Jeśli ktoś ma gogle Oculus Go, muzeum Skody również zostało przystosowane do oglądania eksponatów przy pomocy tego urządzenia. Ale nawet bez nich wirtualne zwiedzanie daje sporo frajdę. Dzięki niemu można przypomnieć sobie całą historię czeskiej marki oraz jej osiągnięcia w sportach samochodowych, które trwają od najdawniejszych lat do dziś.
Wirtualne wycieczki są przeplatane w ciekawy sposób filmami, dzięki czemu od historii samochodów z indiańskim pióropuszem w znaku firmowym trudno się oderwać. A jest o czym opowiadać. Skoda jest jedną z ważniejszych marek w historii europejskiej motoryzacji, a aktualnie jednym z najciekawszych producentów aut.
O tym też się dowiemy zwiedzając muzeum, bo wśród eksponatów znalazł się nowy model Enyaq - pierwszy nowoczesny elektryczny europejski SUV, który niewątpliwie zapisze się w historii samochodów. To pretekst, który pozwala przypomnieć, że historia elektrycznych Skód rozpoczęła się dawno temu.
Warto poświęcić wolny czas, żeby zwiedzić muzeum czeskiej marki, choćby przed ekranem komputera. Wirtualne wycieczki zostały podzielone tematyczne na segmenty: Evolution, Precision, galerię technologii i historię elektromobilności. Dwie pierwsze są trasami wideo opowiadającymi odpowiednio o historii Skoda Auto, która zaczęła się w 1895 roku oraz sposobie renowacji zabytkowych pojazdów i przygotowania ich do roli muzealnych eksponatów.
Kolejne części wirtualnej wystawy są poświęcone duchowi elektromobilności oraz najciekawszym etapom w historii czeskiej marki. Warto też poznać kolekcję samochodów sportowych i prototypów Skoda mieszczącą się w starej odlewni. Zwieńczeniem wirtualnej wycieczki może być trasa wideo opowiadająca o 120-latacjh udziału Skody w sportach motorowych.
A jeśli ktoś po wirtualnym zwiedzaniu poczuje niedosyt, warto mu przypomnieć, że do Mladej Boleslav wcale nie jest daleko. Po długiej przerwie unikalne muzeum znów zostało otwarte. Wybranie się w okolice czeskiej Pragi może być dobrym pomysłem na wakacyjną wycieczkę. Przy okazji uda się poznać historię czeskiej motoryzacji i ujrzeć ją na własne oczy.
W 2019 roku zrobiło to ponad 274 tys. osób. W 2020 roku muzeum zostało zamknięte. Teraz znowu otworzyło swoje podwoje. Wirtualne zwiedzanie można rozpocząć tutaj, a wizytę w prawdziwym warto zacząć planować pod tym adresem.