Trzy nowe kamery samochodowe. Połączysz je z aplikacją w smartfonie

W branży samochodowej elektroniki nie ma przerwy wakacyjnej. Oto polska marka Prido debiutuje z trzema nowymi wideorejestratorami do auta Nie zabrakło rozdzielczości 4K, wbudowanej łączności Wi-Fi czy współpracy z aplikacją w smartfonie. Cennik pozytywnie zaskakuje.

Ile trzeba zapłacić za kamerę samochodową? To zależy od potrzeb. W przypadku nowej serii Prido Easy cennik zaczyna się już od 199 zł. Tyle wystarczy na model Easy FHD. Dopłacisz sto złotych to wówczas otrzymasz wersję Easy 2K nagrywającą filmy w wyższej rozdzielczości (2560x1440 pikseli). Najdroższym modelem nowej serii jest zaś Easy 4K, który rejestruje filmy w rozdzielczości 2880x2160 pikseli. Wyceniono go na 349 zł. Wskazane ceny są rekomendowane przez importera. Zapewne w sklepach internetowych z czasem pojawią się nieco tańsze oferty.

Zobacz wideo Jak zamontować wideorejestrator? Podstawowe kroki

Moduł GPS w droższych wersjach

Trzy nowe wideorejestratory różnią się nie tylko rozdzielczością nagrań i cenami. Różnic jest nieco więcej. Dwa droższe produkty wyposażono w moduł GPS, by uzyskać dane o prędkości oraz dokładnej lokalizacji pojazdu. Bez względu na wersję w opcji jest dodatkowy moduł zasilania HK2, który jest niezbędny do pracy w pełnym trybie parkingowym (trzy tryby: klasyczny, poklatkowy i nagrywanie ciągłe). Zadaniem modułu jest zapewnienie stałego zasilania dla kamery oraz ochrona akumulatora pojazdu przed rozładowaniem.

Standardem w nowych kamerach Prido jest port USB-C. Wszystkie trzy nowości dostosowano do kart pamięci microSD o pojemności do 128 GB włącznie. Standardem jest także Wi-Fi, aby połączyć kamerę ze smartfonem i sterować za pośrednictwem aplikacji. Prido przygotowało oprogramowanie dla telefonów z systemem Android oraz modeli z rodziny iPhone. Bez względu na odmianę seryjnie stosowany jest także tryb WDR (wyższa jakość nagrań szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych) oraz układ NightVision (poprawa zdjęć w nocy). W komplecie jest uchwyt przyklejany do szyby (producent zrezygnował z tradycyjnej przyssawki).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.