Porsche prezentuje własne konsole do gier wideo. Firma wchodzi na nowy rynek?

wiCzy to oznacza, że producent samochodów sportowych wchodzi do świata rozrywki elektronicznej? Nie do końca, bo tak naprawdę Porsche jest w nim od dawna. Żeby przyznać mi rację, wystarczy zagrać w grę z serii Forza.

Dlaczego wybrałem akurat tę serię samochodowych gier, skoro możliwość przejażdżki Porsche pojawia się w prawie każdej wyścigowej symulacji? Po pierwsze w grach Forza Motorsport i Horizon można jeździć autami niemieckiej marki od 2005 r., bo wtedy zaczęła się współpraca studia Turn 10 z Porsche. Najnowszy efekt można podziwiać w samochodowej grze z otwartym światem Forza Horizon 5. Drugi powód jest jeszcze ważniejszy: właśnie powstała ultralimitowana seria konsol do gier Xbox Series X zaprojektowana przez Microsoft wspólnie z Porsche. To kolejny sposób, żeby uczcić 75 lat produkcji sportowych samochodów niemieckiej marki.

Więcej wiadomości na temat gadżetów dla kierowców znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Będzie aż sześć różnych zestawów konsoli z padem, każda ma inny motyw graficzny. Fani motorsportu szybko je rozpoznają, bo wszystkie przypominają o istotnych wydarzeniach z historii marki z Zuffenhausen: wygranej przez Porsche 911 GT1 wyścigu 24h Le Mans w 1998 r., unikalnym malowaniu Porsche 917 "Porsche Hippie" z 1970 r., różowym Porsche 917/20 "Pink Pig" z 1971 r., czerwonym Porsche 917 zespołu Porsche KG Salzburg z numerem 23, które pierwsze wygrało w Le Mans w 1970 r., słynnym Porsche 935/78 "Moby Dick: w barwach Martini o mocy 845 KM i wreszcie o aktualnych bojowych barwach tej marki, które zaprezentowało w Le Mans na wyścigowym modelu 963.

Konsole Xbox x Porsche. Nie możesz ich kupić, musisz je wygrać

Wszystkie konsole wyglądają świetnie, ale jest też zła wiadomość: nie będzie można ich kupić. Jedyna możliwość zdobycia jednej z konsol Xbox Series X w historycznym malowaniu Porsche, to wygranie jej w konkursie. Unikalne konsole będą prezentowane latem 2023 na różnych motoryzacyjnych i gamingowych imprezach, wtedy też pojawi się możliwość wygrania tych urządzeń. A jeśli się nie uda? Na otarcie łez polecam przejażdżkę w Forza Horizon 5 jednym z kilkudziesięciu modeli Porsche. Lista jest długa, a wieńczy ją nowy studyjny elektryczny hipersamochód Porsche Mission X. To jedyna możliwość, żeby wsiąść za jego kierownicę. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Porsche 935/78 'Moby Dick'Porsche 935/78 'Moby Dick' fot. Porsche

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.