Tokio 2009 | Sky-G i Sky-D od Mazdy

Mazda planuje pokazać nowe generacje silników benzynowych i wysokoprężnych odpowiednio pod nazwą Sky-G i Sky-D

Plany są ambitne i do 2015 roku zakładają redukcję spalania dla wszystkich samochodów sprzedawanych ze znaczkiem Mazdy o 30% w stosunku do roku 2008. Nowe generacje silników debiutujących podczas Salonu w Tokio 2009 mają uczynić te plany realnymi.

Silnik Sky-G to benzynowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2,0 l. Jak widac na wykresie nastąpił wzrost wartości momentu obrotowego o 15% w stosunku do aktualnej jednostki przy jednoczesnej redukcji spalania także o wartości 15%. 

Podobne wyniki osiągnięto w silniku diesla Sky-D o pojemności 2,2 l. Średnie zużycie paliwa zostało obniżone o 20%, podczas gdy udało się poprawić przebieg krzywej momentu. Silnik dysponuje obecnie wyższymi wartościami w dolnym i górnym zakresie obrotów w stosunku do obecnej jednostki o pojemności 2,2 l.

W oszczędzaniu paliwa pomaga system i-stop i nowa skrzynia biegów Sky-Drive. Jest to automatyczna przekładnia o sześciu przełożeniach pozwalająca zaoszczędzić kolejne 5% w stosunku do obecnej skrzyni.

Oficjalna prezentacja nowych silników nastąpi podczas Salonu w Tokio 2009 wraz z modelem Kiyora. Ten prototyp pokazany podczas zeszłorocznego salonu w Paryżu, po raz pierwszy ukaże się japońskiej publiczności właśnie w Tokio.

Marcin Lewandowski

Nowe brzmienie Volvo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mazda 2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.