To polska alternatywa dla Map Google. Kierowcy oceniają ją na 4,3 gwiazdki

Na rynku samochodowych nawigacji hegemon jest jeden. I zdecydowanie są nim Mapy Google. I choć segment jest trudny dla innych firm, na czoło peletonu konkurentów wysuwa się polski operator. Powód? Kierowcy wyśmienicie oceniają jego produkt.

Więcej ciekawostek dotyczących aplikacji dla kierowców znajdziesz również w tekstach publikowanych w serwisie Gazeta.pl.

Cudze chwalicie, swojego nie znacie? A właśnie, że znamy. Bo choć to Mapy Google są najpopularniejszym programem nawigacyjnym w Polsce, blisko 4 mln osób korzysta z map opracowanych przez Targeo. A to właśnie one stały się podstawą do budowy AutoMapy. AutoMapy, która cały czas jest obecna, cały czas się rozwija i cały czas cieszy się dobrymi opiniami kierowców.

AutoMapa jeszcze kilka lat temu była prawdziwą legendą! A wszystko za sprawą faktu, że kierowcę mógł prowadzić głos Krzysztofa Hołowczyca lub np. Czesia z serialu animowanego "Włatcy móch".
Zobacz wideo Czeska policja schwytała złodziei samochodowych. Przywozili pojazdy m.in. do Polski

AutoMapa jest świetnie oceniana przez kierowców. Kilka ciekawostek

Na pięć możliwych gwiazdek w sklepie Google Play, AutoMapa może się pochwalić notą na poziomie 4,3. To wyśmienity wynik, który powstał na podstawie 25,7 tys. opinii zapisanych w systemie przez użytkowników. Dla porównania nota w przypadku Map Google to już tylko 4,0. Z czego wynika tak pozytywna ocena? Kluczowym czynnikiem jest chyba dokładność. Targeo, a więc dostawca mapy Polski, korzysta z jednego z największych i najbardziej precyzyjnych zasobów danych geograficznych. To zdaniem operatora aplikacji oznacza pokrycie dla 100 proc. dróg i adresów w kraju.

  • Nawigując z AutoMapą, kierowca dotrze nie tylko pod wskazany adres drogą utwardzoną, ale również techniczną czy leśną. Powiem więcej, w bazie znajdują się nawet lokalne i zwyczajowe nazwy miejsc i obszarów.
  • AutoMapa oferuje różne tryby tras. Jest np. trasa terenowa dla posiadaczy samochodów z napędem 4x4.
  • AutoMapa stale analizuje sytuację drogową. Doskonale wie, gdzie pojawiają się korki, które fragmenty tras zostały zamknięte z uwagi na remonty, a na których przygotowano objazdy.
  • Zdaniem operatora dokładność AutoMapy jest na tyle duża, że korzystają z niej jednostki ratujące życie, a w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, karetki pogotowia, Straż Pożarna i Policja.
  • Podczas nawigowania AutoMapa wskazuje pas ruchu, który kierowca powinien zająć, ograniczenie prędkości, prędkość pojazdu czy sygnalizację świetlną. Aplikacja jest kompatybilna z systemami AndroidAuto i Car Play.

AutoMapa działa w trybie offline. Tak, ostrzega też przed policją!

Bardzo ważne w przypadku AutoMapy jest to, że działa całkowicie offline. Offline można zarówno planować trasę, jak i dotrzeć do miejsca docelowego. Być może bez zasięgu kierowca nie będzie mógł korzystać np. z informacji o ruchu czy patrolach policji, ale aplikacja "nie zgubi się" po drodze. Precyzyjnie zaprowadzi kierującego pod wskazany adres.

Pewnie w tym punkcie pomyślicie sobie, że AutoMapa być może jest dobra, ale nie ma jeszcze jednej funkcji. Mowa o ostrzeganiu przed kontrolami prędkości. Błąd! Ma tę funkcję i to podwójnie. Po pierwsze użytkownik aplikacji może skorzystać z opcji AutoRadar podczas nawigowania. Ta wskaże fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości i patrole policji. Po drugie AutoMapa stworzyła dodatkową aplikację w postaci AutoCB. Za jej sprawą kierowcy mogą się komunikować ze sobą na zasadzie identycznej, jak w przypadku radia CB. Mają do dyspozycji zarówno kanał ogólny, jak i mogą tworzyć prywatne. W efekcie pytanie "Mobilki jak dróżka?" nadal jest aktualne.

Ile kosztuje korzystanie z AutoMapy?

AutoMapa jest aplikacją płatną. To prawda. 29 zł miesięcznie za Europę (opcja przedłużenia licencji tylko na mapę Polski została dla starych abonentów)? Kwota jej używania okazuje się zatem spora. Można ją jednak znacząco obniżyć. A wszystko za sprawą wyboru subskrypcji nie miesięcznej, a rocznej. 12-miesięczny abonament kosztuje bowiem 99 zł w przypadku Europy. Kwota jest płatna z góry. Jej podzielenie sprawia, że miesięczne korzystanie z aplikacji będzie kosztować kierowcę 8,25 zł. I ta suma brzmi zdecydowanie bardziej rozsądnie. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS czy Windows.

Więcej o:
Copyright © Agora SA