Do Studia Biznes przyjechało Porsche Taycan. Wyjątkowe z dwóch względów

Po pierwsze, to praktyczny wariant Sport Turismo. Po drugie, to GTS, a to oznaczenie w Porsche zawsze oznacza wyjątkowy model... Porsche Taycana GTS przetestował Tomasz Korniejew.

Studio Biznes 20 kwietnia 2022 r.

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl.

Zobacz wideo W motoryzacyjnej części Studia Biznes wystąpił dzisiaj Porsche Taycan Sport Turismo GTS. Cały odcinek możecie zobaczyć poniżej:

Do Studia Biznes przyjechała popisowa wersja GTS Może nie najszybsza w gamie, ale z pewnością o najbardziej sportowym charakterze. W trybie overboost, podczas korzystania z Launch Control dysponuje mocą wynoszącą aż... 598 KM. Pierwsza setka na liczniku to kwestia  3,7 sekundy.

Do tego Taycan GTS dorzuca obowiązkowe czarne akcenty stylistyczne i wykończoną materiałem Race-Tex kabinę, ale też specjalnie przystosowane adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne wraz z Porsche Active Suspension Management PASM. Także zestrojenie opcjonalnej skrętnej tylnej osi jest jeszcze bardziej sportowe. A żeby bardziej podkreślić sportowy charakter tej wersji, kierowca może włączyć specjalny dźwięk napędu Porsche Electric Sport Sound, który potęguje wszystkie wrażenia za kółkiem.

Wyprawa w Alpy elektrykamiOpinie Moto.pl: Porsche Taycan. Tylko Porsche mogło zrobić takiego elektryka

Więcej o: