Chiński producent chce kupić niemiecką fabrykę Forda

Chińczycy coraz bardziej rozpychają się na rynku europejskim. BYD zainteresowany jest kupnem jednej z głównych fabryk Forda na Starym Kontynencie - informuje The Wall Street Journal.

Koncern BYD jest poważnie zainteresowany zakupem fabryki w Saarlouis w Niemczech. Co prawda do finalnego podpisu jest jeszcze długa droga, ale przedstawiciele chińskiego giganta mają spotkać się niebawem z włodarzami Forda, i jak twierdzi The Wall Street Journal, obie strony są poważnie zainteresowanie sfinalizowaniem transakcji.

Więcej informacji ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fabryka w Saarlouis w Kolonii to jedne z ważniejszych zakładów Forda w Europie. Akltualnie powstaje  tam Focus. Jednak jak już wiadomo, losy kompaktowego modelu są przesądzone. Model zniknie z oferty amerykańskiego producenta w połowie tej dekady. Z kolei marka przechodząca na Starym Kontynencie elektryczną rewolucję, zdecydowała się produkować swoje przyszłe „elektryki" w zakładach w Walencji.

Zobacz wideo

Już w czerwcu ubiegłego roku Ford zapowiedział „znaczącą" redukcję zatrudnienia w Saarlouis – obecnie pracuje tam 4600 osób. Jednym ze sposobów na utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy, ma być znalezienie inwestora. Według informacji zawartych w najnowszym raporcie Blue Oval, Ford prowadzi rozmowy z ok. 15 firmami.

Z podanych informacji wynika, że właśnie chiński BYD jest najbardziej zainteresowany kupnem niemieckiej fabryki. Transakcja ta miałaby, największemu sprzedawcy pojazdów hybrydowych i elektrycznych na świecie, pomóc w ekspansji w Europie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.