Skoda Enyaq iV w usportowionej wersji Sportline. SUV doprawiony na czarno i czerwono

Pierwszy elektryczny SUV Skody doczekał się właśnie usportowionego wydania Sportline. To nie tylko agresywniejszy wygląd i czerwone akcenty we wnętrzu, ale też obniżone zawieszenie.

Skoda Enyaq iV Sportline - silniki

Wersja Sportline będzie dostępna w trzech odmianach Enyaqa iV - 60, 80 i 80x. Co kryje się pod tymi oznaczeniami? Rozszyfrujmy je po kolei:

  • Silnik elektryczny modelu Enyaqa iV 60 z napędem na tylne koła generuje 179 KM, jego maksymalny moment obrotowy wynosi 310 Nm, a akumulator pojazdu ma pojemność 62 kWh (58 kWh) i pozwala na przejechanie ponad 400 km w cyklu WLTP.
  • Enyaq iV 80 jest wyposażony w większy akumulator 82 kWh (77 kWh) i może pokonać ponad 520 km w cyklu WLTP. Silnik elektryczny umieszczony przy tylnej osi generuje 204 KM mocy.
  • Ten sam akumulator wykorzystano w Enyaqu iV 80x. Ta wersja posiada jednak napęd na wszystkie koła, 265 KM, a jej maksymalny moment obrotowy to 425 Nm. Maksymalny zasięg tego wariantu wynosi ponad 500 km* w cyklu WLTP.
Zobacz wideo Skoda Enyaq iV na filmie:

Skoda Enyaq iV Sportline, czyli tak naprawdę... co?

Wersje Sportline (przez Skodę pisane teraz wielkimi literami SPORTLINE) to bardziej sportowe propozycje w gamie danego modelu. Jeszcze bez ingerencji w jednostkę napędową i osiągi, ale znacznie ciekawiej stylizowane i lekko podkręcone. Przykładowo, Enyaq iV otrzymał w standardzie sportowe zawieszenie - obniżone o 15 mm z przodu i 10 mm z tyłu. Producenci samochodów w swoich sportowych wersjach coraz częściej stawiają na czerń. Nie inaczej jest w przypadku elektrycznego SUV-a. Wersja Sportline jest agresywniej stylizowana, a wiele detali i akcentów wyczerniono. Spójrzcie choćby na grill, lusterka, relingi, felgi i napisy na nadwoziu.

W kabinie również nie mogło zabraknąć sportowej czerni, ale ta jest w ciekawy sposób przełamywana czerwonymi akcentami. Do usportowionej odmiany takie połączenie pasuje znakomicie. Oferta SPORTLINE Design Selection obejmuje również ekskluzywne czarne sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Są obite mikrofibrą Suedia i mają szarą lamówkę. Sportowa jest także kierownica, a pedały mają aluminiowe nakładki.

Skoda Enyaq iV SportlineSkoda Enyaq iV Sportline fot. Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.