Najbardziej dochodowe auta w USA

Produkować tanio i sprzedawać ze sporą marżą to marzenie każdego producenta. Jeśli popyt na taki produkt jest wysoki, to jeszcze lepiej. Tak powstają produkty, które można nazwać kurami znoszącymi złote jajka. Kurą nr 1 w USA jest Ford serii F

Nowy policyjny taran

Max Warburton z Bernstein Research przedstawił listę dwunastu najbardziej dochodowych samochodów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Okres obejmuje ostatnie dwie dekady, więc wpływ kryzysu z 2008 roku nie ma większego znaczenia. Listę, co wcale nie dziwi, otwierają pickupy.

Ford F-150 to najpopularniejszy samochód w USA. Swoją sprzedażą bije na głowę osobowe bestsellery i jest powszechnym widokiem na tamtejszej prowincji. Do tego technologia użyta do jego produkcji nie należy do drogich, a wiele podzespołów dziedziczonych jest z pokolenia na pokolenie. Zmiana pokoleniowa także następuje wolniej, niż w przypadku samochodów osobowych. To znacząco redukuje koszty produkcji, co w konsekwencji przynosi producentowi ogromne zyski. Nie jest dziwne zatem, że kolejne dwa miejsca na liście także należą do aut tego typu.

Kiedy kilka lat temu Mercedes i BMW zostały sklasyfikowane jako najbardziej dochodowe firmy motoryzacyjne na świecie stało się jasne, że na produkcji samochodów segmentu premium można zarobić i to całkiem sporo. Auta te cechuje zaawansowana technika i wysoka jakość montażu, ale dodatkowy koszt z tym związany dla producenta jest z nawiązką rekompensowany przez odpowiednio wysoką cenę. To wystarczający powód, by wysoko na liście znalazły się dwa Mercedesy, dwa modele BMW i Porsche 911.

Wysoka cena i spory popyt to dobra kombinacja. Dlatego najwyżej sklasyfikowanym samochodem koncernu Toyoty w USA jest nie Camry (miejsce 12.), a Lexus RX (miejsce 8.). Wysoką pozycję ma też Jeep Grand Cherokee, który okazał się najbardziej dochodowym amerykańskim SUV-em.

Osobowe bestsellery, jak Toyota Camry i Honda Accord zajęły odpowiednio 12. i 10. miejsce. Tak "słaby" wynik jest spowodowany niską ceną dyktowaną przez liczną konkurencję.

Nowa Toyota Camry | Bez rewolucji

1. Ford serii F 2. Chevrolet Silverado / GMC Sierra 3. Dodge Ram / Ram 4. Mercedes S-klasy 5. BMW serii 5 6. BMW serii 3 7. Mercedes E-klasy 8. Lexus RX 9. Jeep Grand Cherokee 10. Honda Accord 11. Porsche 911 12. Toyota Camry

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z innej bajki | Toyota w USA

Abarth 500 na ostro | WIDEO

Ford Transit - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.