DS 8 - Francuzi przygotowują flagowego DS-a. Będzie "spektakularny"

Marka DS Automobiles chce poszerzyć gamę modelową o nowy flagowy samochód. Zagraniczne źródła donoszą, że będzie to model DS 8. Znamy pierwsze szczegóły.
Citroen Numero 9 Concept Citroen Numero 9 Concept fot. Citroen

Nowy DS

Francuski producent pozycjonujący się w segmencie premium zadecydował niedawno o zakończeniu produkcji modeli DS 4 i DS 5. nie znamy jeszcze następców, ale niedawno do gamy dołączył DS 7 Crossback, a już niebawem pojawi się jeszcze jeden model.

Citroen Numero 9 Concept Citroen Numero 9 Concept fot. Citroen

Nowy DS

W rozmowie z magazynem Auto Express, wiceprezes ds. produktu DS powiedział, że nowy pojazd będzie zupełnie oderwany od dotychczasowych modeli marki DS. Projekt jest już ukończony i podobno wygląda niesamowicie. Marka DS zamierza stworzyć coś "innego" i "spektakularnego". Niewykluczone, że francuscy styliści zainspirowali się koncepcyjnym DS Numero 9 z 2012 roku. To projekt z czasów, gdy marka DS znajdowała się jeszcze pod parasolem Citroena.

DS 7 Crossback DS 7 Crossback fot. DS

Nowy DS

Flagowa limuzyna wykorzysta platformę EMP, na której powstał nowy Peugeot 508. Niewykluczone, że samochód otrzyma nadwozie typu fastback, a pod maskę trafią 2-litrowe silniki BlueHDi oraz jednostka PureTech o pojemności 1,6 litra.  DS Automobiles przewiduje, że do 2025 roku wszystkie pojazdy będą dostępne w wariantach elektrycznych i hybrydowych. Topowy model będzie dostępny z hybrydowym napędem o mocy 300 KM, który zadebiutował już w modelu DS 7 Crossback.

DS 7 Crossback DS 7 Crossback fot. DS

Nowy DS

Rynkowymi konkurentami dla DS 8 będą takie samochody jak BMW Serii 5, Audi A6 czy Mercedes Klasy E. Francuski koncern nie potwierdził jeszcze daty premiery, ale możemy się spodziewać debiutu w 2020 roku. Właśnie wtedy marka będzie obchodzić 65 rocznicę prezentacji pierwszego DS-a.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.