Aukcje | Audi Sport quattro | Rekordowa cena za rajdowego klasyka

Który model Audi może kosztować pół miliona dolarów. Oprócz sportowego R8 w maksymalnej konfiguracji, w grę może wchodzić jedynie egzemplarz używany. I to w dodatku biały kruk

Na ostatnią aukcję RM Sotheby`s trafił jeden ze 164 wyprodukowanych egzemplarzy Audi Sport quattro. Na dodatek tylko pięć egzemplarzy trafiło w wersji przeznaczonej na rynek brytyjski. Samochód powstał z myślą o ekstremalnej rajdowej „grupie B”.

Ten konkretny egzemplarz wyjechał z fabryki 15 kwietnia 1986 roku. W tym samy roku zaliczył przegląd przy przebiegu wynoszącym 5833 mil (ok. 9400 km). W 1997 roku egzemplarz trafił w nowe ręce z przebiegiem 30 tys. mil (ok. 48 tys. km). Po raz kolejny właściciel samochodu zmienił się w 2006 roku, a pojazd trafił do warsztatu Bill Gwynn Motorsport w Nothamptonshire w Wielkiej Brytanii. Tam doprowadzono go do stanu perfekcyjnego. Pięciocylindrowy silnik legitymuje się mocą 306 KM przy przebiegu wynoszącym zaledwie 32 tys. mil (ok. 51 tys. km).

Dlatego nie powinna dziwić cena, jaką osiągnął ten egzemplarz. Nowy właściciel zapłacił za trzydziestoletnie Audi 536 tys. dolarów. To najdroższy egzemplarz z logo czterech pierścieni w historii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.