Toyota Corolla e90 | Samochód marzeń

Corolla może i nie porywa stylem, ale niezawodnością owszem. Czy auto przekazane w spadku po dziadku okaże się idealnym materiałem na klasyka?

Toyota, to marka, która od dekad podbija rynki motoryzacyjne na całym świecie jest synonimem jakości i niezawodności. Jednym z flagowych modeli tego japońskiego producenta jest Corolla, której produkcja nieprzerwanie trwa od 1966 roku. Przez blisko pół wieku przeszła bardzo wiele modyfikacji, a obecnie produkowana jest już jej X generacja.

Toyota Corolla - samochód używany

Pierwszoplanowym aktorem trzeciego odcinka programu telewizyjnego "Samochód marzeń - kup i zrób" był egzemplarz VI generacji (e90) Corolli produkowanej w latach 1987 - 1992 w wersji xl, z silnikiem benzynowym 1.3 litra z nadwoziem typu sedan.

Obecny właściciel przejął samochód od swojego dziadka we wrześniu ubiegłego roku, który z kolei kupił go w salonie 1992 roku za 127 700 000 zł. Tak, sto dwadzieścia siedem milionów siedemset tysięcy złotych! Oczywiście "starych" złotych.

Historia tego egzemplarza jest w zasadzie bezwypadkowa. Kilka lat temu delikatnie został uszkodzony tył pojazdu, inny kierowca na światłach nie zdążył wyhamować. W nieznacznym stopniu otarty był także lewy przedni błotnik. Przez dwadzieścia lat Corolla nie sprawiała  problemów i nie odmawiała posłuszeństwa, eksploatowana była w niewielkim stopniu i dlatego jej obecny przebieg wynosi zaledwie 97 tys. kilometrów.

To jednak wcale nie oznacza, że Adam Klimek, prowadzący program, nie miał nic do roboty podczas renowacji. Właściciel tej Toyoty przy zgłoszeniu do programu mówił o konieczności wykonania poprawek blacharskich i kilku usterkach do wyeliminowania m.in. w zawieszeniu.

Głównym jednak powodem obecności auta w programie było to, aby doprowadzić samochód do takiego stanu, który umożliwi zarejestrowanie go za kilka lat jako zabytek.

Adam Klimek po wstępnych oględzinach znalazł dodatkowe usterki, których usunięcie było konieczne, aby przywrócić tej Corolli idealny stan.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

BMW e30 | zobacz ile kosztuje samochód marzeń

Citroen BX GTI | Samochód marzeń

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.