Wybrano najlepsze auta do firmy

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych wybrało najlepsze auta do firm. Wyłonił je "Profesjonalny Test Flotowy", będący obiektywnym porównaniem samochodów w poszczególnych segmentach. Oto zwycięzcy
Renault Clio Renault Clio Fot. Renault

Najlepsi z najlepszych

Škoda Citigo, Toyota Yaris, Toyota Auris, Volvo 40 i Dacia Dokker zostały uznane przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych jako najlepsze auta do firm w Profesjonalnym Teście Flotowym. To najbardziej obiektywne porównanie samochodów na rynku, którego współorganizatorem była redakcja "FlotyAutoBiznes".

Tak redakcja FAB opisała liderów w poszczególnych klasach:

Skoda Citigo - w tym roku po raz pierwszy klasyfikowaliśmy pojazdy w segmencie A, więc Citigo jest pierwszym zwycięzcą. Wysoka wartość rezydualna i kwestie serwisowe - to tylko kilka z elementów decydujących o triumfie Skody.

Dacia Dokker - stosunek ceny do jakości to największa zaleta absolutnie sensacyjnego triumfatora segmentu małych aut dostawczych. Zwycięstwo Dacii w konkursie flotowym potwierdza tezę, że w dobie spowolnienia gospodarczego przy decyzji o zakupie stereotypy idą na bok.

Toyota Yaris - Renault Clio było blisko wygranej, ale wartość rezydualna oraz serwis zadecydowały o triumfie w segmencie B właśnie Toyoty. Dodajmy - zwycięstwie zasłużonym. Menedżerowie cenią w nim między innymi hamulce i zawieszenie.

Toyota Auris - na rynku w obecnej wersji od niedawna i od razu wielki sukces. Auris ma wysoką wartość rezydualną, niskie spalanie, bardzo pozytywne opinie menedżerów. Dostępny nawet w wersji hybrydowej.

Volvo V40 - zwycięstwo szwedzkiego pojazdu jest małym zaskoczeniem. Znakomite noty V40 zebrało nie tylko w subiektywnej ocenie menedżerów - najlepsze wśród wszystkich modeli całego PTF, ale także jeśli chodzi o spalanie i emisję CO2. Nadchodzi nowa jakość Volvo.

Na drugiej stronie znajdziesz szczegółowe wyniki z podziałem na segmenty.

Dacia Dokker Van Dacia Dokker Van Fot. Dacia

Pełne wyniki PTF

Segment: A
1. Skoda Citigo
2. Volkswagen up!
3. Chevrolet Spark

Inne nominowane auta:
Fiat 500
Fiat Panda
Hyundai i10
Kia Picanto
Toyota Aygo

Segment: auta małe dostawcze
1. Dacia Dokker
2. Mercedes Citan
3. Volkswagen Caddy

Inne nominowane auta:
Citroen Berlingo
Fiat Doblo Cargo

Segment: B
1. Toyota Yaris
2. Renault Clio
3. Peugeot 208

Inne nominowane auta:
Ford Fiesta
Hyundai i20
Kia Venga
Lancia Ypsilon
Skoda Rapid
Volkswagen Polo

Segment: C
1. Toyota Auris
2. Volkswagen Golf
3. Skoda Octavia

Inne nominowane auta:
Chevrolet Cruze
Citroen C4
Ford Focus
Hyundai i30
Kia cee'd
Volkswagen Jetta

Segment: D
1. Volvo V40
2. Kia Optima
3. Hyundai i40

Inne nominowane auta:
Audi A4
Ford Mondeo
Opel Insignia
Peugeot 508
Toyota Avensis
Volkswagen Passat

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.