Linie namalowane na jezdni to też znaki drogowe. Kierowca, który ukończył kurs prawa jazdy i zdobył uprawnienia do kierowania pojazdami, powinien o tym doskonale wiedzieć. Powinien też rozumieć, że znaków takich, jak P-12, P-13 czy P-14 ignorować nie wolno. Bo przekazują one bardzo konkretną informację.
Znak drogowy P-13 składa się z grubej linii, która jest ustawiona poprzecznie do toru jazdy auta. Wiele wyjaśnia jej definicja, a ta brzmi "linia bezwzględnego zatrzymania – stop". Za pomocą tego oznaczenia drogowcy wskazują kierowcy miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20 "stop" lub B-32.
Znak drogowy P-13 oznacza z kolei linię warunkowego zatrzymania złożoną z trójkątów. Wskazuje ona kierowcy miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7 "ustąp pierwszeństwa". Tu kierowca zatrzymywać się nie musi. Chyba że wymaga tego sytuacja drogowa. Ostatnie z oznaczeń, a więc znak drogowy P-14 oznacza linię warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów. Cel jej pojawienia się jest prosty. Wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu:
Linie na jezdni mają charakter znaków drogowych. W efekcie za niestosowanie się do nich, kierowcy grozi mandat. Ile będzie on wynosił? To zależy od typu poszczególne oznaczenia. Stawki będą jednak przede wszystkim dwie.