Pierwszy tuning nowego Beetla

Nowy, nowy Beetle nie zdążył jeszcze wjechać do salonów Volkswagena, a już doczekał się pierwszych tuningowych modyfikacji

Oto nowy Volkswagen Beetle | Galeria

Widoczne na zdjęciach auto jest dziełem VWvortex, tunera odpowiedzialnego za upiększanie i ulepszanie wszystkiego co należy do wielkiej rodziny Volkswagena. Producent podarował tunerowi jeden egzemplarz Beetla, by ten mógł popracować nad pakietem modyfikacji zanim auto na dobre wjedzie do salonów.

Póki co, tuner skupił się na drobnych zmianach mechanicznych i stylistycznych. Za sprawą soczyście pomarańczowych obręczy kół oraz charakterystycznego pasa biegnącego wzdłuż dolnej krawędzi drzwi, ekipa VWvortex upodobniła najnowszą odsłonę Garbusa do najbardziej ekstremalnych odmian Porsche. Za 20-calowymi felgami - o nieco mniejszym niż fabryczne koła offsecie - kryją się nowe hamulce. Brembo Stage II Kit to między innymi 14-calowe, wiercone tarcze hamulcowe oraz czterotłoczkowe, aluminiowe zaciski.

Tuner pomalował też na czarno ozdobne listwy w zderzakach, a logo Volkswagena na masce pokrył folią 3M - teraz wygląda ono jakby było wykonane ze szczotkowanego aluminium. Kolejną, jeszcze nie gotową, modyfikacją jest skrzydło wzorowane na elemencie z Porsche GT3 RS, a gdy auto na dobre zawita w salonach - pakiet modyfikacji wyciskający z silnika garść dodatkowych, mechanicznych rumaków (m.in. efektywniejsza turbina i mniej restrykcyjny układ wydechowy).

I jak Wam się podoba? Zapraszamy do galerii.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Beetle jak stary

Garbus Paula Newmana na sprzedaż

Volkswagen New Beetle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.