Loeb zwycięża w Rajdzie Sardynii

Siedmiokrotny mistrz świata Sebastien Loeb (Citroen DS3) wygrał w niedzielę Rajd Sardynii, piątą w tym sezonie eliminację samochodowych mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Francuz odniósł 64. zwycięstwo w karierze

Drugie miejsce zajął Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta RS) tracąc do lidera 11,2 s, a trzecie Norweg Petter Solberg (Citroen DS3) - 23,8 s.

Loeb objął prowadzenie w rajdzie po czwartym odcinku specjalnym rozegranym pierwszego dnia i pozycji lidera nie oddał do końca. Francuz z osiemnastu rozegranych odcinków specjalnych wygrał tylko trzy, drugiego i trzeciego dnia imprezy ani razu nie był najszybszy, ale przewaga ponad 33 s jaką miał po pierwszym dniu, wystarczyła do utrzymania czołowej lokaty.

Najszybszym kierowcą Rajdu Sardynii okazał się Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS), który w piątek już na pierwszym odcinku specjalnym wypadł z trasy i rolował. Latvala nie mógł w piątek z powodu uszkodzenia samochodu kontynuować jazdy, w sobotę i w niedzielę wystartował w systemie superrally.

Fin nie miał już oczywiście żadnych szans na zajęcie w imprezie czołowej lokaty (za każdy nieukończony odcinek specjalny dostał po pięć minut karnych), jechał natomiast wyłącznie treningowo i uzyskiwał doskonałe czasy. W sobotę wygrał pięć z sześciu prób, w niedzielę był najszybszy na dwóch z czterech.

Rajd Sardynii został rozegrany po rocznej przerwie. W 2009 roku triumfował Latvala, drugi był Hirvonen, a trzeci Solberg. Czwarte miejsce zajął Loeb, który został ukarany dwoma minutami za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa po zmianie koła.

W tegorocznej imprezie Loeb jechał spokojnie, nie ryzykował na momentami bardzo śliskiej nawierzchni straty pozycji lidera. Francuz chce w tym roku po raz ósmy z rzędu zdobyć tytuł rajdowego mistrza świata i ustanowić rekord wszech czasów.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Polo R WRC

Rally Monte Carlo Historique | Rajd inny niż wszystkie

Citroen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.