Porsche 911 od Singera - ślinka cieknie | Galeria

Singer postanowił pochwalić się swoją pierwszą produkcyjną 911-ką. Autem, które do złudzenia przypomina klasyczne Porsche, ale korzysta z najnowszych zdobyczy techniki

Przypomnijmy, auto stworzyli pasjonaci (bo chyba zasługują na to miano) z kalifornijskiego Super Vehicle Design. Klasyczna 911-ka została rozebrana na części pierwsze, a potem pieczołowicie złożona z wykorzystaniem nowych, zaawansowanych technologicznie podzespołów.

W pierwszej kolejności specjaliści z Singera usztywnili konstrukcję nośną, a do wnętrza wspawali klatkę bezpieczeństwa. Oryginalne elementy nadwozia zastąpili odpowiednikami wykonanymi z włókna węglowego, które następnie pokryte zostały unikatowym, zielonym lakierem. Przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia inżynierów z Porsche, tuner subtelnie podkręcił każdy z aspektów samochodu. Auto otrzymało m.in. nowe układ hamulcowy z czterotłoczkowymi zaciskami oraz w pełni regulowane zawieszenie Bilsteina.

Pod pokrywę silnika trafił chłodzony powietrzem Boxer, bazujący na silniku montowanym w 911-kach na początku lat 90. Silnik będzie dostępny w trzech wariantach mocy, od 300-konnego 3.6 po oferującą 425 KM odmianę rozwierconą do pojemności 3,9 l. Singer przygotował też kilka przekładni: pięcio- i sześciobiegowych, z lub bez LSD. Najmocniejszy tandem pozwala rozpędzić auto do 60 mph (ok. 97 km/h) w czasie 3,9 sekundy i podróżować z prędkością maksymalną równą 275 km/h.

Podobnie jak nadwozie, również wnętrze jest stylistycznym majstersztykiem. Znaleźć w nim można "oldschoolowe" fotele przygotowane przez Recaro, 380-milimetrową kierownicę z Carrery RS i piękne, klasyczne zegary. Retro stylizowane wnętrze zostało przy okazji naszpikowane współczesnymi gadżetami, takimi jak nawigacja, radio satelitarne czy interfejs do podłączenia iPoda.

Cena jednego egzemplarza ustalona została na 200 tys. dolarów. Dużo? Nie mamy wątpliwości, że znajdzie się wielu amatorów tego projektu. Skąd ta pewność? Wejdźcie do galerii Singera 911 i przekonajcie się sami.

ZOBACZ TAKŻE:

Wszystkie smaki Porsche 911

Porsche 911 Black Edition

Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.