VERVA Racing Team dodaje gazu!

Już wkrótce polski zespół ponownie zawita na tory Formuły 1 i ruszy po zwycięstwo w prestiżowym Porsche Supercup. Pierwszy wyścig w Bahrajnie już za półtora miesiąca

Warto przypomnieć, że Kuba Giermaziak w drugiej połowie sezonu regularnie zajmował miejsca w czołowej "10". Zajął również 2. miejsce w rankingu debiutantów i zakończył starty na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed nadchodzącym sezonem oczekiwania są dużo większe, stąd zmiany w jego składzie.  

W barwach VERVA Racing Team obok Kuby Giermaziaka wystartuje Stefan Rosina. Nowy kierowca to według ekspertów jeden z najlepszych zawodników serii Porsche Supercup. Potwierdzają to jego wyniki. W sezonie 2009 został drugim wicemistrzem w Porsche Supercup. Również po siedmiu pierwszych wyścigach ostatniego sezonu był na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Rosina, z pochodzenia Słowak, posiada polską licencję zawodniczą i w tegorocznym sezonie wystartuje w polskich barwach.

"Chciałbym stanąć na podium w Porsche Supercup, marzę o zwycięstwie i potrzebuję zespołu, który pomoże mi te cele zrealizować. W poprzednim sezonie bacznie obserwowałem organizację, przygotowanie i wyniki VERVA Racing Team i doszedłem do wniosku, że chciałbym dołączyć do zespołu" - mówi Stefan Rosina.

VERVA Racing Team rozpocznie kolejny sezon na pustynnym torze Sakhir podczas Grand Prix Bahrajnu 12 marca 2011 roku. W nadchodzącym sezonie w ramach Porsche Supercup odbędzie się 11 wyścigów. W sezonie 2011 aż dwie rundy Porsche Supercup odbędą się w Azji, ponieważ seria powróci do Turcji na tor, który mieści się około 50 km od centrum Stambułu i znajduje się w jego azjatyckiej części. Będzie to nowy i ważny wyścig również dla zespołu, w szczególności dla Kuby Giermaziaka, dla którego Grand Prix Turcji będzie debiutem na tym torze. Koniec sezonu będzie miał miejsce w połowie września podczas Grand Prix Włoch.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL - cztery w jednym - ZOBACZ TUTAJ

Porsche Panamera - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA