Coraz więcej nowych alkomatów

Tym razem kujawsko-pomorscy policjanci zostali zaopatrzeni w nowy alkomat AlcoBlow, który pozwala błyskawicznie i bez użycia ustnika badać kierowców 

Nowoczesny alkomat trafił do wszystkich jednostek tego województwa. Kujawsko-pomorscy policjanci dostali 48 nowych urządzeń, wskazujących na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Można nimi przeprowadzić ponad 5 000 pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustników powoduje, że alkomat jest wyjątkowo ekonomiczny w użyciu.

Maszyna pokazuje wynik już po trzech sekundach. Na alkomacie są trzy diody. - Zielona zaświeci się, gdy nie ma alkoholu w wydychanym powietrzu, pomarańczowa, gdy stężenie jest niewielkie. Czerwona oznacza, że kierowca z całą pewnością nie powinien prowadzić - mówi młodszy aspirant Grzegorz Wawryszuk z Łodzi gdzie urządzenie już jest w użyciu.

Gdy zapali się inna dioda niż zielona, policjanci badają prowadzącego "normalnym" alkomatem. Szybkość działania tego urządzenia umożliwia Policji dokonywanie tzw. kontroli przepływowej, czyli sprawdzania wszystkich kierowców, którzy podróżują konkretną ulicą. Możliwości nowego urządzenia sprawdzono w Łodzi podczas akcji "Trzeźwy poranek".

Od piątej rano w całym województwie na drogi wyszło 140 funkcjonariuszy drogówki. Pomagało im 53 policjantów z prewencji. W cztery godziny udało się przebadać prawie pięć tysięcy kierowców. - Wyłapaliśmy 45 nietrzeźwych, w tym dwóch rowerzystów - poinformował Wawryszuk.

Wpadłeś w dziurę... i co dalej? - WIĘCEJ

Kierowco, odśnież auto! - ZOBACZ TUTAJ

Renault Avantime - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA