Alfa Romeo Giulietta Samochodem Roku 2010 Moto.pl!

32 kandydatów, 5 rund i ponad 57 tysięcy oddanych głosów - oto bilans naszego plebiscytu. W finałowej rozgrywce Alfa Romeo Giulietta nie dała szans Citroenowi DS3, zdobywając tytuł Samochodu Roku 2010 Moto.pl. Ale i nasza redakcja ma swój typ

Zobacz galerię zdjęć i czytaj nasz test Alfy Romeo Giulietty .

Która z motoryzacyjnych premier ubiegłego roku okazała się najciekawsza? To Wam, naszym Czytelnikom, powierzyliśmy wybór Samochodu Roku 2010 Moto.pl . Zwyciężczynią zabawy została Alfa Romeo Giulietta . Włoski kompakt w finałowej rozgrywce wygrał z Citroenem DS3 , zdobywając 68 proc. głosów.

Alfa Romeo Giulietta Samochodem Roku 2010 Moto.pl!

Przypominamy, że plebiscyt zaczął się od wyłonienia 32 - naszym zdaniem najciekawszych - samochodów, zaprezentowanych w 2010 roku. W drodze losowania utworzyły one 16 par (więcej tutaj ). W kolejnych pojedynkach wybieraliście ulubione modele. Po drodze odpadło wiele ciekawych aut, ale każda z rund budziła gorące emocje.

Dziękujemy za Wasze głosy, a na ręce urodziwej Włoszki składamy serdeczne gratulacje!

***

Zobacz galerię zdjęć Mercedesa SLS AMG .

W gronie redakcji postanowiliśmy jednak wyróżnić jeszcze jeden samochód. Mercedes SLS AMG , bo o nim mowa, uwiódł nas w zeszłym roku nie tylko ponadczasową linią nadwozia, hołdującą legendarnemu Gullwingowi.

Zupełnie jak przed laty, obcowanie ze "skrzydlatym" Mercedesem niesie za sobą kilka wyrzeczeń, ale każde z nich tylko dodaje mu smaku. Już samo przeciskanie się do kabiny wymaga odrobiny zwinności. Panuje tu surowa atmosfera, wypełniona zapachem skóry i łagodnym blaskiem szczotkowanego aluminium.

Wystarczy jednak zerknąć na wymuskane retro-detale, chwycić grubą kierownicę, wcisnąć gaz i... można zapomnieć, że jedziemy Mercedesem. Wolnossąca V-ósemka jest pełna werwy i ma chrapliwy, wibrujący ton, obcy łagodnym limuzynom z gwiazdą (a na dodatek zużywa rozsądne ilości paliwa). Za akustykę specjaliści z AMG winni otrzymać Oscara!

W mgnieniu oka Gullwing XXI wieku staje się potężnym generatorem adrenaliny, a to wszystko w standardowym trybie pracy skrzyni biegów. Tuż pod ręką jest jeszcze guzik Supersport, przed którego wduszeniem warto wykupić polisę na życie. I pomyśleć, że to ciągle Mercedes .

Alfa 159 w teście - sprawdzi się w policyjnej służbie?

Volkswagen pragnie Alfy Romeo - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.