Detroit 2011 | Nowości Hyundaia

Ostatnio trudno wyobrazić sobie targi samochodowe bez ciekawej premiery Kii. Hyundai zamierza podgonić swoją bliźniaczkę i do Detroit przywiezie co najmniej dwa nowe auta

Pierwszym jest zapowiadana od dawna, produkcyjna wersja modelu Veloster - dziwnego, koreańskiego pół-coupe, pół-hatchbacka. Hyundai postanowił bowiem stworzyć auto z drzwiami w układzie 2+1. Po lewej stronie auto będzie posiadało zwyczajne, długie drzwi jak w każdym coupe, po prawej - dwa skrzydła, jak w typowym hatchbacku. Przedstawiciele koreańskiej firmy przekonują, że dzięki temu udało się w aucie połączyć wygodę codziennego użytkowania z atrakcyjnym wyglądem samochodu sportowego.

Co ciekawe, układ ten będzie identyczny zarówno dla rynków z ruchem prawo- jak i lewostronnym. Zastanawiamy się, czy więcej powodów do narzekań będą mieli właściciele Velostera z kierownicą po prawej czy po lewej stronie.

Auto zbudowane będzie na płycie podłogowej modelu i30 , natomiast wystrój wnętrza nawiązywać ma do całkiem nowego modelu Hyundaia - i40 , który zadebiutuje w Genwie. Na początku auto oferowane będzie z dwiema różnymi, benzynowi jednostkami 1.6 do wyboru. Mocniejsza, 140-konna wyposażona będzie w system wtrysku bezpośredniego, a 168 Nm maksymalnego momentu obrotowego przekazywane będzie na koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej. Pierwsza dwusprzęgłowa przekładnia Hyundaia współpracować będzie natomiast z drugim, 130-konnym silnikiem.

Inną nowością targów ma być koncepcyjny model Curb, czyli koreańska odpowiedź na Nissana Juke . O studyjnym crossoverze Hyundaia wiadomo na razie niewiele. Producent postanowił ujawnić w sieci zaledwie dwie ilustracje auta. Na szczegóły nie trzeba będzie jednak długo czekać - targi w Detroit otworzą swoje podwoje już w poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Genesis Coupe od 114 900 zł

Genewa 2011 | Hyundai i40

Hyundai Coupe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.