Audi inwestuje w rozwój

Przewaga dzięki... inwestycjom. W przeciągu najbliższych pięciu lat Audi zamierza zainwestować 11,6 mld euro w rozwój własnej firmy. W związku z tym w niemieckich ośrodkach badawczych Audi powstanie ponad tysiąc nowych miejsc pracy

Mówiąc ściślej już w 2011 roku zatrudnienie w Audi znajdzie ponad 1200 osób. Nie chodzi jednak o pracowników linii montażowych, ale o specjalistów. 500 wykwalifikowanych pracowników uzupełni rzesza 780 praktykantów, z których część będzie mogła liczyć na pozostanie w Audi. Nowi pracownicy zasilą ośrodki w Ingolstadt i Neckarsulm i pomogą w rozwoju nowych technologii, m.in. w zakresie napędów elektrycznych, hybrydowych i zmniejszania masy.

Kluczowy dla rozwoju i zwiększania sprzedaży nowych samochodów jest rynek chiński co nie oznacza, że pozostałe rynki nie będą dopieszczane. Już dziś imponująca linia modelowa Audi zostanie w najbliższych latach powiększona choćby o model Q3, który będzie konkurował w klasie kompaktowych crossoverów. Ciekawie też zapowiadają się modele elektryczne, które mają szansę trafić do seryjnej produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie będzie RS4

Audi A4 2.0 TDI 170 KM | Za kierownicą

Samochody: Audi 100 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.