GMC Sierra na ostro

GMC pochwaliło się pierwszymi informacjami na temat swojego najnowszego prototypu. Sierra All Terrain HD wygląda tak, jak się nazywa. To efektowna terenówka na każdy teren

Ford F-150 Raptor rozpalił wyobraźnię miłośników off-roadu i dał możliwość kupna seryjnej terenówki, która wygląda lepiej niż wynik niejednej profesjonalnej przebudowy. Główny konkurent Forda na rynku amerykańskim, koncern GM nie mógł pozwolić sobie na odpuszczenie tego rynku i postanowił jak najszybciej zaprezentować konkurenta.

"Jak najszybciej" trwało ponad rok, a wynik prac GMC, oddziału GM zajmującego się produkcją profesjonalnych i wytrzymałych ciężarówek (w tym pickupów) i tak daleki jest od produkcji seryjnej.

GMC Sierra All Terrain HD Concept robi wrażenie, a czym różni się od oferowanej w salonach wersji HD? Różnic jest sporo. Sierra HD wyposażona jest w bliźniacze koła tylnej osi i jest przystosowana do pracy w ciężkich warunkach, ale niekoniecznie w ciężkim terenie. Ale All Terrain HD oprócz tego, że jest w stanie "przyjąć na klatę" intensywną eksploatację, ma przede wszystkim dobrze wyglądać. Bo jaki farmer nie chciałby zaparkować pod lokalnym pubem tego potwora? A i z kolegami-farmerami jest o czym pogadać. Pod maską zainstalowano jedynego diesla w ofercie Sierry, czyli Duramax 6.2 V8 generującego 397 KM mocy i 1037 Nm momentu obrotowego. Moc, oczywiście na obie osie, przekazuje sześciobiegowy automat.

Najciekawsze kryje się pod spodem. Ogromne 20-calowe koła obute w 35-calowe opony BF Goodrich zwiększyły prześwit do 300 mm. Aby ogumienie miało szansę wydajnie pracować, zastosowano automatyczne blokady przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego. Zwykłe amortyzatory zastąpiono terenowymi (Fox). Przedni stabilizator można rozpiąć za pomocą przycisku, a wrażliwe podbrzusze potwora zabezpieczono przed uszkodzeniem specjalnymi osłonami.

GMC Sierra All Terrain HD zostanie zaprezentowana podczas styczniowego salonu samochodowego NAIAS, który odbędzie się w Detroit. Póki co nie wiadomo, czy GM wprowadzi podobną wersją do produkcji seryjnej, ale majsterkowicze będą zadowoleni, gdyż schowki w tylnych burtach trafią do wersji HD, czego wcześniej nie oferowano.

GMC Sierra All Terrain HD

ZOBACZ TAKŻE:

Raptor pochłonął 5 osób - groźny Ford z podwójną kabiną

Grand Tiger - Chińczyk z Lublina

Samochody: GMC - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.