Rząd USA zagłuszy komórki w autach?

Amerykański rząd chce zapobiec dalszemu wzrostowi liczby wypadków, spowodowanych rozmowami przez komórki podczas jazdy. Jak? Na przykład instalując w samochodach zagłuszczacze

Amerykanie stwierdzili, że przyjazne człowiekowi technologie mogą również obracać się przeciwko niemu. Wypadki spowodowane rozmowami przez komórkę podczas jazdy pochłonęły w USA w ubiegłym roku 5,5 tys. ofiar i ponad 500 tys. rannych. Młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że nie wolno prowadzić po alkoholu, ale nie mają świadomości, że podobne ryzyko wypadku wiąże się np. z kierowaniem samochodem i jednoczesnym pisaniem SMS-a.

Administracja szuka także innych sposobów na walkę ze złymi nawykami kierowców, np. bada oprogramowanie, które wyłączy telefon po przekroczeniu danej prędkości. Wiara w kampanie społeczne jest coraz mniejsza, a liczba ofiar wypadków spowodowanych rozmowami przez komórki rośnie. I choć instalacje zagłuszaczy komórek w autach są mało prawdopodobne, to według ostatnich sondaży 2/3 Amerykanów popiera zakaz rozmów telefonicznych podczas jazdy, nawet przy użyciu zestawu głośnomówiącego.

Zapraszamy do udziału w naszym sondażu.

Marcin Sobolewski, źródło: tvn24.pl

Deszcz rabatów - grudniowe wyprzedaże w salonach - WIĘCEJ

To nie koniec "kratek" -  JAK OBEJŚĆ PRZEPISY?

Citroen C5 - ogłoszenia

Co sądzisz na temat zagłuszania komórek w autach?
Więcej o:
Copyright © Agora SA