VR6 pod maską Dacii Logan

O Dacii Logan można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest ekscytująca. Kilku miłośników rumuńskiego sedana postanowiło to zmienić

Wygląda na to, że Logan to wyśmienita baza do przeróbek. Widzieliśmy już auto w wersji topless (więcej tutaj ), teraz w sieci pojawiły się klipy z sedanem na sterydach.

Panowie odpowiedzialni za ten projekt wyrzucili spod maski czterocylindrowe, 75-konne, benzynowe 1.4 i wszczepili w jego miejsce silnik VR6 Volkswagena (jednostkę montowaną w latach 90. m.in. w Passatach i Corrado ). Niemieckie serce ma pojemność 2,8 l i rozwija moc 174 KM oraz 235 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Masa Logana z nowym, kompaktowym sercem nieznacznie przekracza 1 tonę. Łatwo się więc domyślić, że tak wyposażony niepozorny, rumuński sedan może siać niezłe spustoszenie podczas okazjonalnych wyścigów spod świateł. Ponieważ seryjne podzespoły Logana mogłyby nie wytrzymać takiej dawki sterydów, tunerzy zmodyfikowali również zawieszenie oraz układ hamulcowy rumuńskiego sedana.

Co prawda, to nie Sandero , ale wyobrażamy sobie, że wiadomość o przyprawionej Dacii przynajmniej na chwilę rozgrzała serce Jamesa Maya z brytyjskiego Top Geara. Tym bardziej, że panowie z Wysp uznali niegdyś silnik VR6 za jeden z najlepszych wolnossących silników, jakie Volkswagen kiedykolwiek wyprodukował.

Zobaczcie jak nowe serce radzi sobie pod maską Logana.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Dacia - buraki zamiast benzyny

Dacia Logan z dużą paką

Dacia Logan - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.